Jaka będzie pogoda

Mamy chyba najcieplejszą zimę od kilku dekad. Nie padł jeszcze rekord ciepła w lutym, który 25 lat temu odnotowano w Tarnowie, ale mimo to średnia miesiąca jest wysoka. Chyba każdy się zastanawia jaka będzie pogoda w nadchodzącym miesiącu.
Prognozowanie pogodny nie jest proste, choć w dzisiejszych czasach na pewno łatwiejsze. gdyż mamy do tego celu przeznaczonych wiele urządzeń w kraju i za granicą. Pogoda powoli staje się przewidywalna. przynajmniej w prognozach krótkoterminowych.
Jaka będzie pogoda jest ważne dla ogrodników, sadowników, rolników, ale też wszystkich, którzy lubią wypoczywać na łonie natury.

W najbliższych dniach meteorolodzy nie spodziewają się znacznej zmiany pogody, w związku z tym ami nie będzie znacznego ochłodzenia jak i ocieplenia, szczególnie na terenach nizinnych. Zwiększyć może się jedynie wiatr i opady. Mieszkamy w strefie klimatu umiarkowanego przejściowego, więc do częstych zmian pogody powinniśmy być przyzwyczajeni. Zmiany pogody nad Polską bywają coraz gwałtowniejsze i występują coraz częściej.

Jaka będzie pogoda?

Jaka będzie pogodaW najbliższym czasie nie widać powrotu zimy lub by w ogóle miała nastąpić tego roku. Możliwe są lokalne przymrozki, jednak sporadycznie i na obszarach górskich. Na nizinach nie można spodziewać się śniegu, a jedynie przelotne i lokalne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura na najbliższy tydzień oscyluje około 10 stopni Celsjusza, a nocą nie będzie przymrozków na większości obszaru naszego kraju.

Jaka będzie pogoda? Meteorolodzy nie mają jednak dla nas jednoznacznej odpowiedzi, ani też nie mogą niczego zapewnić, gdyż zmiany w pogodzie zachodzą szybko i nie zawsze można je przewidzieć. Pewne zjawiska pogodowe. np. burze czy intensywne opady deszczu lub śniegu, występują jedynie lokalnie i trudno jest ustalić dokładny czas i miejsce ich występowania, ale też i długość trwania danego zjawiska.

Coraz częściej jednak meteorologom udaje się dość dokładnie przewidzieć różne zjawiska, jednak informowanie o nich nie zawsze jest zrealizowane na czas. Więc pewna prognoza jaka będzie pogoda nie zawsze dociera na czas do odbiorców – zwłaszcza jeśli dotyczy to gwałtownych zjawisk pogodowych. Dzięki rozwojowi technologii na pewno to się zmieni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here