Krótka fryzura męska

Kanony piękna zmieniają się przez lata. To co było jeszcze modne i popularne jeszcze kilka lat temu, obecnie może być całkowicie nie na miejscu. Prawda ta ma zastosowanie do wszystkiego co jest związane z wyglądem zewnętrznym człowieka począwszy od ubioru, a kończąc na fryzurze. Jest to całkowicie naturalne i normalne. Każde pokolenie bowiem chce odróżnić się od swoich poprzedników i być w miarę oryginalne i niepowtarzalne. Przez wieki możemy obserwować zmieniające się trendy w różnego rodzaju zachowaniach i stylach ubierania oraz uczesania. W przypadku mężczyzn odzwierciedlone zostało to między innymi w długości włosów i stylach uczesania. Praktycznie każda epoka historyczna wykształciła w tym zakresie swój własny styl. Na przykład w starożytnym Egipcie modne było golenie się na łyso. Uwarunkowane to było w dużej mierze panującym klimatem i względami religijnymi. Krótka fryzura męska jako wzór do naśladowania była dość popularna w starożytnym Rzymie. Z kolei dłuższe włosy nosili Grecy.

Moda zmieniała się przez wieki

Podróżując przez wieki możemy odnaleźć epokę wymyślnych peruk z falowanymi i kręconymi lokami jak w siedemnastowiecznej Francji. Krótko podgalane głowy z charakterystycznym czubem z przodu, co miało miejsce w Polsce szlacheckiej. Częściowo styl uczesania uzależniony był również do kręgu kulturowego i dane uczesanie było modne w danej narodowości lub kulturze.

Podążanie za modą ma przyczyniać się niejako do poprawienia nastroju danej osoby. Poprzez prezentowanie na zewnątrz swojego stroju i uczesania zgodnego z najnowszymi trendami pokazujemy, że jesteśmy ludźmi na poziomie i warto się z nami zadawać. Niewątpliwie jest to w jakiejś mierze uwarunkowane poprzez nasz instynkt i pierwotne atawizmy odnoszące się do tańca godowego dają o sobie w tym przypadku znać. Jednakże należy pamiętać o tym, że nie można patrzeć na takie zachowania całkowicie bezkrytycznie. Nie każde bowiem uleganie wpływom większości jest pożyteczne i dobre. Czasami warto mieć własne zdanie i umieć odpowiedzieć na zarzuty o bycie niemodnym, czy wręcz staroświeckim. Swoją drogą można też wyróżnić pewne elementy niezmienne, które pasują do każdej epoki i każdego stylu.

Krótka fryzura męska – Moda powraca!

Współcześnie możemy mówić o powrocie do klasycznego stylu i powrotu mody na krótką fryzurę męską. Inną modną fryzurą jest tak zwany koczek samuraja. Popularność zyskują również brody i zarost. Jednakże należy pamiętać, że przy modelowaniu uczesania dobrze jest wybrać taki jego styl, aby móc łatwo je zmienić. Jeżeli natomiast podgolimy sobie dość mocno boki głowy i zahodujemy dłuższe włosy na wspomniany wyżej koczek, to zmiana na inną fryzurę będzie trwałą dość długo.

Podsumowując należy pamiętać o tym, że krótka fryzura męska jest dość popularna w naszych czasach. Na pewno można pokusić się o dobranie jej tak, aby maskowała nasze wady i uwypuklała zalety. Przez wieki kanon piękna się zmieniał, jednak należy spodziewać się, że pewne klasyczne rzeczy nie zestarzeją się i będą używane jeszcze przez długie lata.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here