Jak zrobić pompony z bibuły?

Pompony z bibuły wyglądają bardzo czarująco i efektownie. Są zwiewne i delikatne, ale nie oznacza to wcale, że spodobają się wyłącznie przedstawicielkom płci pięknej. W zależności od tego, z czego zostaną wykonane, nabierają zróżnicowanego wyglądu. Można je przecież utworzyć z bibuły w ciemnym kolorze, aby następnie uzupełnić nimi pokój dorastającego nastolatka. Takie bibułowe pompony idealnie sprawdzą się podczas przeróżnych imprez i przyjęć. Udekorowana nimi sala zostanie ożywiona ich intensywnymi barwami, zachęcając wszystkich do wspaniałej zabawy. Teraz, gdy zbliża się czas najważniejszej nocy w roku – sylwestra – warto pomyśleć o samodzielnym przygotowaniu tego typu dodatków. A jak się za nie zabrać?

Jak zrobić pompony z bibuły?

Jak zrobić pompony z bibuły?Wbrew pozorom są one tak proste w wykonaniu, że nawet kilkuletnie dziecko powinno sobie z nimi poradzić. Do przygotowania pomponów z bibuły potrzebne będą: jedna rolka bibuły karbowanej w wybranym kolorze, mocny grubszy sznurek oraz nożyczki do cięcia papieru. Na samym początku całą rolkę bibuły należy podzielić na kilka mniejszych prostokątów. Mogą mieć one szerokość czterdziestu centymetrów oraz wysokość wynoszącą pięćdziesiąt centymetrów. Wycięte kawałki należy zgiąć na pół i raz jeszcze przeciąć, tworząc z nich węższe prostokąty. Następnie powinno się uformować je na kształt harmonijek i mocno zawiązać sznurkiem. Aby elementy zostały do siebie mocniej przytwierdzone, można także je do siebie przyszyć. Następnie poszczególne warstwy należy po prostu rozwinąć, formując je na kształt pomponu. Jeżeli dla kogoś ta instrukcja okaże się niezrozumiała, zawsze może on skorzystać z dokładnych filmików, na których ludzie pokazują krok po kroku, jak zrobić pompony z bibuły. Jest to banalnie proste!

Oczywiście takie pompony najlepiej przygotować z bibułek o zróżnicowanych kolorach. Im bardziej barwne one będą, tym lepiej! Wielokolorowe ozdoby ożywią nawet najzwyklejszy salon. Stworzą z niego fantastyczne miejsce do zabawy, które każdemu na pewno od razu się spodoba.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here