Jak złapać mysz?

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak złapać mysz, która stała się niechcianym lokatorem? W tym artykule przedstawimy kilka sposobów jak tego dokonać oraz jak się zabezpieczyć przed myszami.

Jak złapać mysz?

Jak złapać mysz?Przezorność

Jeśli myszy jeszcze nie zawitały do Ciebie, skorzystaj z tego i bądź przezorny, czyli zabezpiecz wszystkie punkty wejścia, przez które mogą się dostać, a są to na ogół: szczeliny w ścianach, w podłodze, szczeliny między rurami i u progu drzwi. Musisz pamiętać, że myszy wystarczy kilka centymetrów, by się prześlizgnąć. Użyj do tego wełny stalowej, dzięki takiemu rozwiązaniu mysz będzie mieć spore problemy, by to przegryźć i przejść dalej.

Pułapka na myszy

Jest to klasyczne i często stosowane rozwiązanie. Prosta drewniana konstrukcja potrafi skutecznie złapać mysz. Używaj różnych przynęt, ponieważ te gryzonie potrafią być wybredne. Najbardziej popularne to: kawałek kiełbaski, skórka od chleba, orzechy laskowe, czekolada, masło orzechowe, suszone owoce. Wymieniaj przynętę co dwa dni. Kluczowe jest właściwe rozmieszczenie pułapki. Musisz je umieścić wzdłuż ścian w miejscach gdzie je ostatni raz widziałeś, lub dostrzegłeś ich obecność np. odchody.

Czystość

To kolejny sposób zapobiegania. Myszy wystarczy kilka gramów pokarmu, aby przeżyć jeden dzień. Jest to zaledwie parę okruchów, które mogę być rozsypane w kuchni. Odkurz swoje podłogi, przetrzyj blaty w kuchni, dzięki temu zabiegowi odetniesz mysz od potencjalnego pokarmu. Staraj się przechowywać suchą żywność w szklanych słoikach lub hermetycznych pojemnikach. Wyrzucaj na bieżąco śmieci.

Kot

Kot jest naturalnym wrogiem myszy, są jeszcze inni: sowa, łasica, kuna domowa, tchórz. Kota jednak będzie dużo łatwiej pozyskać. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów i najmniej pracochłonny. Jeśli nie masz tego zwierzaka u siebie, może być to dobry pretekst, by go sobie sprawić. Jeśli masz dobre relacje z sąsiadami możesz wypożyczyć ich futrzaka, który załatwi sprawę bardzo szybko.

Czy teraz dalej masz problem jak złapać mysz?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here