Jak zrobić dynie na halloween

Jeśli zrobilibyśmy ankietę wśród wielu obcych nam ludzi i zapytali się ich z czym kojarzy im się święto Halloween na pewno odpowiedzą, że z lampionami z dyni. Jest to niewątpliwie najbardziej kojarzony symbol z najstraszniejszą nocą w roku. Dodatkowo oczywiście możemy do tego zaliczyć straszne stroje dzieci, które jeśli nie dostaną od nas odpowiedniej porcji słodyczy to zrobią nam psikusa. Jeśli jednak wspomnieliśmy o dyni to każdy z nas powinien wiedzieć jak zrobić taką halloweenową dekorację na swój ogródek, parapet lub balkon.

Jak zrobić dynie na halloween?

Jak zrobić dynie na halloweenTo zdecydowanie dużo bardziej proste niż nam się wydaje i na pewno tworząc jeden lampion to na nim nie skończymy i zrobimy ich zdecydowanie więcej. Wraz z wprawą będziemy mogli wymyślać coraz to straszniejsze miny, czy wyrzeźbić dodatkowe dziury. Zatem dowiedzmy się jak zrobić dynie na halloween. Przede wszystkim musimy wiedzieć jaką powinniśmy ją zakupić. Przy wyborze najbardziej odpowiedniej dla nas sztuki musimy kierować się wyobraźnią. Wizualizujmy sobie od samego początku jak nasz lampion ma wyglądać, wtedy będziemy wiedzieć, czy potrzebujemy większej, czy mniejszej sztuki. Musi posiadać też ona jak najbardziej szerokie i płaskie dno, żeby nie gibnęła nam się ona na bok. Leżąca dynia nie przestraszy nawet największego tchórza. Dodatkowo, możemy poradzić się sprzedawcy, którą odmianę dyni poleca na wyżłobienie z niej środka.

Jaką dynię wybrać?

Najlepiej będzie kiedy wybierzemy sztukę bez bardzo grubej ścianki, ponieważ znacząco może to ograniczyć nam ujście światła. Najlepiej będzie, kiedy wybierzemy sztukę o najbardziej intensywnym pomarańczowym kolorze, oraz taką, która posiada gładką skórkę. Będzie to dla nas idealny materiał na dekorację. Pamiętajmy, żeby wyborem nie sugerować się twardością dyni, im będzie ona twardsza, tym gorzej będzie nam się żłobiło środek. Jeśli uruchomimy wyobraźnie to być może uda nam się dodatkowo dokleić jakieś ciekawe elementy do naszego lampionu. Nie zawsze musi on być standardową, straszną dynią z takimi samymi zębami jak u każdego sąsiada w naszym bloku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here