Jak wyczyścić białe buty

Każdy z nas wie, jak ważny jest schludny wygląd butów. Mówi się, że buty świadczą o nas i naszej osobowości. Ważna jest nie tylko ich czystość, ale chodzi też o fason, który wybieramy. Dobrze jest pamiętać o tym, żeby buty, odpowiednio konserwować i czyścić. Trzeba pamiętać o tym już na etapie zakupów. Niektóre tworzywa są odporne na uszkodzenia i zabrudzenia, na innych natomiast dość szybko widać ślady użytkowania.

Jak wyczyścić białe buty?

Jak wyczyścić białe butySą sytuacje, kiedy potrzebujemy kupić białe buty, na przykład na ślub. Warto wtedy już zaopatrzyć się w sklepie w białą pastę. Jeśli wybieramy buty skórzane, mogą one pozostać z nami na dłużej. Skóra jest materiałem odpornym na uszkodzenia. Jeśli prawidłowo zadbamy o użytkowanie pantofli bądź białych szpilek, mogą one na stałe zagościć w naszej garderobie. Są stylizacje, przy których białe buty wyglądają dobrze.

Dość modne od kilku sezonów są białe trampki, niestety brudzą się one bardzo szybko, a właściwie bardzo szybko widać to na nich. Ponieważ są wykonywane z materiału, kurz w nie wnika i nie ma możliwości, żeby sam zleciał. Niektórzy piorą swoje trampki w pralce. Oczywiście nie jest to głupie rozwiązanie, o ile nastawiamy automat na pranie w niskiej temperaturze i wybieramy, krótki program. Do produkcji tenisówek, używany jest klej, który po kontakcie z wodą, traci swoje właściwości. Po pierwszych dwóch praniach, może nic się nie wydarzyć, ale każde kolejne to większe ryzyko rozklejenia lub utracenia właściwej formy obuwia. Dobrze jest pamiętać, żeby suszyć je w zwykłych warunkach domowych, nie robić tego w suszarce bębnowej, ponieważ mogłoby to trwale je uszkodzić.

Czyszczenie starych butów

Jak wyczyścić białe buty, które mają już sporo lat i wydają się już pożółkłe. Można spróbować zrobić samodzielnie roztwór soli i sody oczyszczonej, dodajemy kilka kropel soku z cytryny lub kwasku cytrynowego i taką mazią czyścimy buty, jeśli zostawimy ten specyfik na chwilę na butach, będzie miał on lepsze działanie. Jeśli to nie podziała, możemy spróbować wyczyścić buty innym środkiem, który ma właściwości wybielające.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here