Jak zacząć programować

W XXI wieku zdecydowanie jednym z najbardziej opłacalnych zajęć jest programowanie. Większość z nas posiada pewną wiedzę o tym z czym zawód programisty się wiąże oraz jakie może przynosić korzyści. Wielu młodych ludzi poszukujących dobrze płatnej pracy, a także bardziej doświadczone osoby, które chciałyby zmienić ścieżkę swojej dotychczasowej kariery, zadają sobie to samo pytanie: jak zacząć programować?

Jak zacząć programować?

Jak zacząć programowaćSwego czasu ja także zastanawiałem się nad tą kwestią. Szukałem odpowiedzi w najróżniejszych miejscach. Przede wszystkim, naszym krokiem numer jeden powinno być określenie: co tak właściwie chcemy robić. Należy zapoznać się chociażby z tak podstawowymi zagadnieniami jak: frontend, backend, język programowania. Pozwoli nam to wybrać język i środowisko w którym chcemy się poruszać. Samych możliwości zaczęcia nauki jest bardzo wiele. Mamy więc kursy programowania. Te z kolei dzielą się na przeróżne wersje:

  • lekcje na kanałach na Youtube
  • płatne kursy on-line, zawierające pdfy, filmiki i tym podobne narzędzia
  • darmowe strony internetowe
  • papierowe wersje kursów
  • płatne kursy i zajęcia w po kilka godzin dziennie w specjalnie do tego przygotowanych placówkach.

Jak widać – wybór samych kursów jest spory. Są nawet firmy, które same opłacą i wyślą chętnych na szkolenia pod warunkiem, że po ukończeniu szkolenia taka osoba zwiąże się z dana firmą. Bierze się to z faktu ogromnego zapotrzebowania na fachowców jakimi są programiści.

Umiejętności dobrego programisty

Wiele osób jest przekonanych, że aby być dobrym programistą trzeba być dobrym matematykiem. Wg. mnie, zdecydowanie ważniejsza jest umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia. Nauka programowania, jest jak nauka obcego języka. W języku tym musimy za pomocą odpowiednich komend znajdować rozwiązania dla poszczególnych zagadnień z którymi zmagamy się tworząc program.
Doświadczenie jednak uczy mnie, że żadna książka czy kurs nie uczy nas danego języka jak po prostu obcowanie z nim na co dzień. Dlatego najlepszym sposobem na naukę programowania to po prostu zacząć programować.
Odpal kurs w internecie, ściągnij darmowy program i po prostu spróbuj. Poczytaj troszkę, pooglądaj darmowe filmiki. Jeśli odnajdziesz się w tym – programowanie jest dla Ciebie

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here