jak kupować na wyprzedażach?
fot. Pexels.com

Sklepy co chwilę organizują wyprzedaże swojego asortymentu. Często kierują się okazjami, które pojawiają się w ciągu roku takimi jak święta czy koniec sezonu. Jak skorzystać z promocji?

Przeczytaj też: http://niepolka.pl/jak-kupowac-na-wyprzedazach-to-musisz-wiedziec/

Nie wpadnijmy w wyprzedażową pułapkę

Święta Bożego Narodzenia, Dzień Kobiet, koniec lata a może końcówka kolekcji – sklepy często organizują okazjonalne wyprzedaże swoich produktów. Atrakcyjne ceny przyciągają klientów, którzy wpadają w zakupowy szał i często kupują rzeczy na pęczki. Niestety nie zawsze możemy liczyć na uczciwość sprzedawców, którzy stosują triki promocyjne niemające nic wspólnego z rzeczywistą okazją. Co więcej, niskie ceny sprawiają, że zaopatrujemy się w rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujemy lub po prostu nie są nam one niezbędne. Wydajemy przez to więcej pieniędzy, mocno nadszarpując nasze oszczędności.

Trzymaj się wyprzedażowych zasad

Jeśli nie chcemy dać się nabrać sprzedawcom na sztuczne promocje albo ulec pokusie, która będzie nas kosztowała więcej, niż zakładaliśmy, warto trzymać się kilku zasad, które pomogą nam skorzystać z wyprzedaży w przemyślany i korzystny dla nas sposób.

  • Porządki w szafie – zanim wybierzemy się na wyprzedaże, warto zrobić gruntowne porządki swojej garderoby. Wyrzućmy znoszone ubrania, a niepotrzebne oddajmy potrzebującym. Podczas sprzątania szafy dowiemy się, czego tak naprawdę nam brakuje i w jakie elementy ubioru powinniśmy się zaopatrzyć na wyprzedażach. 
  • Z góry ustalony budżet – bez ustalenia tego punktu nawet nie wychodźmy z domu. Zaplanujmy nasze zakupy zgodnie z naszymi możliwościami finansowymi. Jeśli z góry ustalimy budżet, niestraszny nam będzie debet na naszym koncie pod koniec miesiąca. 
  • Konieczne przymiarki – nigdy nie kupujmy ubrań w ciemno, ponieważ bywa tak, że zwroty przecenionych produktów nie są entuzjastycznie przyjmowane przez niektóre sklepy. Bądźmy przezorni i przymierzajmy ubrania przed decyzją o ich zakupie. 
  • Cena a jakość – zachowajmy czujność, będąc w sklepie, ponieważ przecenione ubrania nie zawsze są dobrej jakości. Często sklep nakłada zniżkę na dany produkt, ponieważ jest on słabo wykonany lub źle się sprzedawał. Przed zakupem czytajmy metki – upewnijmy się, czy dane ubranie jest wykonane z dobrej jakości materiału.

Zobacz także: http://www.apetini.pl/paprotka-w-domu-jak-ja-pielegnowac/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here