Widoczność strony w sieci

Każdy kto prowadzi stronę internetową, pragnie być zauważony i żeby tak się stało, musimy zadbać o naszą stronę, tak by była ona atrakcyjna dla naszych odbiorców, ale także dla wyszukiwarek internetowych.

O ile o odbiorców możemy sami zadbać poprzez promocję na portalach społecznościowych lub innych – tu istotna jest także treść, którą prezentujemy; o tyle z wyszukiwarkami jest nieco bardziej skomplikowanie.

Na co patrzą wyszukiwarki?

Jedną z bardziej znanych wyszukiwarek, jest: Google. To właśnie tam sięgamy często, kiedy czegoś nie wiemy. I prawda jest taka, że nie jesteśmy najbardziej aktywni w tym wyszukiwaniu, wierząc, że to Google załatwi za nas całą sprawę. Dlatego zazwyczaj pozostajemy na pierwszej stronie wyszukiwań, zamiast sięgnąć po kolejne.

Tymczasem wiele wartościowych treści może znajdować się na stronach ze strony drugiej czy trzeciej. I tu pojawia się ważne pytanie: jak sprawić, żeby nasza strona tam nie wylądowała.

Przede wszystkim Google patrzy czy strona jest dla niego czytelna, a więc kod html/css powinien być wykonany zgodnie z najnowszymi wymogami. Istotna jest mapa strony, a więc to czy podstrony oznaczone są odpowiednim znacznikiem dla nagłówka, a kolejne podstrony podstron mniejszymi. Również istotne są dane wprowadzane, w tym słowa kluczowe, tytuł strony, opis strony – powinien być zwięzły i rzeczowy.

Kolejnym ważnym elementem, który jest pomijany jest certyfikat SSL dla strony www. W dużym uproszczeniu jest to protokół dbający o bezpieczeństwo naszej strony.

Jak go oddać do swojej strony?

Trzeba go wykupić.

Gdzie kupić tani certyfikat SSL dla strony www?

Można wpisać hasło w Google, ale jak zwykle wyskoczą nam najpopularniejsze wyszukiwania. Jednym z tańszych źródeł tego certyfikatu jest kru.pl. Certyfikat SSL w kru.pl jest jednym z tańszych na rynku, jedyne 29 złotych. A rzadko zdarzają się tak tanie certyfikaty SSL. Dodatkowo na tej stronie możemy zaopatrzyć się w hosting dla naszej strony.

Ważne jest to, żeby zadbać o każdy szczegół, nie jedynie o finalny wygląd, bo to gwarantuje nam duży ruch na stronie, a przecież na tym się tak naprawdę zarabia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here