dieta sok

Dieta sokowa jest jednym z popularniejszych pomysłów na detoks organizmu i zrzucenie nawet kilku kilogramów w krótkim czasie. Jednak nie możemy oczekiwać, że w ciągu jednego dnia stracimy 2 kg, a w przeciągu tygodnia – 10 kg. Odchudzanie na diecie sokowej to bardzo złożony proces. Aby przyniosła jakiekolwiek pozytywne efekty, musimy ściśle przestrzegać kilku ważnych zasad i działać według planu.

Zasady diety sokowej

Dieta sokowa jest bardzo specyficznym rodzajem diety, bardzo przypominającym dietę wegańską. Charakteryzuje się niskim stężeniem białka i tłuszczu. Dieta sokowa uwzględnia jedynie picie soków i koktajli przygotowanych ze świeżych owoców i warzyw. Ponadto można wypijać wodę z cytryną codziennie rano na czczo czy napary ziołowe.

Soki i koktajle stworzone głównie z owoców powinniśmy pić w porze śniadania i obiadu. W ten sposób pozwolimy organizmowi na swobodne spalenie dostarczonych kalorii. W porze podwieczorku i kolacji lepiej wypijać soki warzywne, które mają w sobie więcej cukrów prostych.

Podczas stosowania diety sokowej można sięgać po wszystkie warzywa i owoce. Najczęściej zalecane są cytrusy i jabłka, natomiast w mniejszych ilościach banany i winogrona, gdyż posiadają bardzo dużo kalorii. Soki warzywne powinny składać się z jarmużu, szpinaku, marchwi, pomidorów, selera naciowego i kiszonej kapusty.

dieta sokowa

W diecie sokowej nie są uwzględnione inne produkty, prócz warzyw i owoców. Decydując się na nią, musimy się bardzo dobrze zastanowić i przygotować psychicznie na duże ograniczenia pokarmowe. Jeśli planujemy sami przygotowywać wszystkie soki i koktajle, najlepiej zaopatrzyć się w wyciskarkę wolnoobrotową, gdyż wtedy będziemy mogli dostarczyć organizmowi soków z największą ilością błonnika, witamin i minerałów.

Efekty diety sokowej

Dieta sokowa może być stosowana przez siedem dni, pięć, trzy lub jeden. Wszystko zależy od nas samych. Nie można jednak korzystać z niej dłużej, niż tydzień, ponieważ nasz organizm może nabawić się ogromnych niedoborów.

Pomijając wszelkie wady, detoks sokowy ma mnóstwo zalet:

– oczyszczenie organizmu,

– poprawa wyglądu skóry, paznokci i włosów,

– oczyszczenie wątroby i nerek,

– regulacja pracy jelit,

– zminimalizowanie ilości wody nagromadzonej w organizmie,

– poprawa samopoczucia i redukcja zmęczenia,

– pobudzenie do pracy układu odpornościowego.

Nasz organizm może bardzo dużo zyskać po takim sokowym detoksie. Poprawi się nie tylko funkcjonowanie naszego organizmu, ale również ogólny wygląd. Kondycja naszych włosów, paznokci i skóry ulegnie znacznemu polepszeniu. Zyska na tym nasz układ trawienny, a dieta sokowa zalecana jest osobom, które skarżą się na problemy z żołądkiem czy jelitami. Dieta, której głównym aspektem są soki, wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie, redukuje negatywne skutki stresu, pozwala nam się zrelaksować i wyzbyć negatywnego myślenia.

Chcąc przejść na taką dietę przy jednoczesnym braku zaplecza, możemy pomyśleć o zamówieniu takiej diety z dostawą do domu. Pomocny w wyborze okaże się serwis internetowy Dietly i catering dietetyczny Radom.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here