Skarpety bambusowe z jonami srebra

Zabiegi podologiczne czy domowe kremy, żele i kąpiele to bardzo ważne czynności dbające o stopy. By przedłużyć ich dobroczynne właściwości, ważna jest codzienna profilaktyka. Na szczęście nie musi być ona ani trudna, ani zajmująca dużo czasu. Wystarczą skarpety z jonami srebra, które będziesz zakładał na noc. Dlaczego konkretne warto je stosować? Jakich efektów możemy oczekiwać po ich kilkukrotnym założeniu?

Na co pomogą skarpety antybakteryjne z jonami srebra

Wspomniane w nagłówku jony sprawiają, że takie szkodliwe drobnoustroje jak bakterie nie będą miały przestrzeni do dobrego rozwoju. Srebro to znane działanie przeciwgrzybicze, korzystne zarówno dla stóp, jak i paznokci. Docenią je osoby, które mają nawracające problemy o podłożu grzybiczym.

Co jeszcze powoduje, że skarpety z jonami srebra mają doskonałe opinie użytkowników? Na pewno to, że są one formą bezzapachowego dezodorantu, który przeciwdziała zwiększonej potliwości skóry stóp. By wzmocnić powyższe działania omawiane produkty posiadają w swoim składzie pirytionian cynku. Ma on właściwości przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne oraz łagodzące podrażnienia.

Bambusowe skarpety z jonami srebra to również zalety samego bambusa. Przędza bambusowa jest miękka, nie powoduje podrażnień. Na niej bakterie wolniej się rozwijają, przez co eliminowane są ze stóp brzydkie zapachy. Bambus dodatkowo zapobiega grzybicy a wysokiej jakości przędza z niego wykonana nie uciska naczyń krwionośnych i nie powoduje otarć.

Pozostaje temat: skarpetki z jonami srebra – cena. Na szczęście nie jest ona wysoka. Przykładowo, za skarpety bambusowe z jonami srebra Bamboo Prophylactic socks od Pharm Foot zapłacimy około 30 złotych. Zakładając, że jest to produkt wielorazowego użytku, który ma doskonałe właściwości prozdrowotne – nie jest to wcale duża suma.

W składzie powyższych skarpet znajdziemy wiskozę bambusową (72 procent), polipropylen ze srebrem (25 procent) oraz elastan (3 procent). Produkt należy prać ręcznie lub mechanicznie w temperaturze nie wyższej niż 40 stopni. Nie powinno się go wybielać, prasować, suszyć w automatycznych suszarkach oraz czyścić chemicznie. Wszystkie te czynności mogą bowiem sprawić, że jego właściwości prozdrowotne zostaną znacznie obniżone.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here