Czapki męskie – eleganckie nakrycie głowy obok kapelusza i kaszkietu?

Męskie nakrycia głowy, jeśli chodzi o kwestię elegancji, to trudny temat. Większości mężczyzn nie kojarzą się one zbyt dobrze, ponieważ nie zawsze pasują do reszty stylizacji. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy na zewnątrz jest zimno, a nie jesteśmy zwolennikami kapelusza, czy kaszkietu? Czy można założyć czapkę i w dalszym ciągu prezentować się stylowo?

Dlaczego czapka to dobry wybór?

Głównym powodem jest jej uniwersalność. Nie każdy mężczyzna preferuje kapelusz utożsamiany z niezwykłą elegancją i dobrym smakiem, ponieważ jest bardzo wymagający w kwestii pozostałej części stylizacji, która musi być odpowiednio dopasowana, by tworzyła spójną i gustowną całość.

Podobnie jest z kaszkietem. Obydwa wspomniane nakrycia głowy mają wielu zwolenników, jednak powszechnie uważane są za nieco staroświeckie, dlatego mężczyzna, który na co dzień wybiera mniej klasyczny styl ubierania się, z pewnością nie zdecyduje się na zakup jednego z powyższych. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest czapka… idealna w swej prostocie i niezwykle praktyczna, a bogata oferta znajdująca się na rynku odzieżowym, z pewnością ułatwi poszukiwania tej ulubionej, która sprawdzi się na wiele okazji i której noszenie będzie przyjemnością.

Jak wybrać dobrą czapkę?

Podstawowe kryterium, którym należy się kierować jest materiał, z którego została wykonana. Najczęściej spotykanym jest akryl i inne materiały sztuczne, które rzeczywiście wyglądają ciekawie i nie kosztują dużo, jednak ich właściwości grzewcze są na bardzo niskim poziomie. Dlatego, jeśli zależy nam na ciepłej czapce, która sprawdzi się w mroźne dni, zdecydowanie najlepszym wyborem będzie jedna z odmian wełny, która nie tylko ogrzeje, ale również będzie wytrzymała i nie straci swej pierwotnej formy po pierwszym praniu.

Niestety zakup wełnianej czapki wiąże się z większym wydatkiem, jednak w tym przypadku warto zainwestować, ponieważ jest to element garderoby, który będzie zakładany niemal każdego dnia. Najlepsza czapka to taka, która nadaje się do noszenia bez względu na okoliczności, dlatego warto wybrać model bez zbędnych zdobień, naszywek, czy dodatków, w stonowanej kolorystyce. Dobrze jest postawić na klasykę, która nigdy nie wychodzi z mody i która sprawdzi się zarówno w eleganckich, jak i bardziej casualowych stylizacjach. Modne czapki męskie nie muszą kojarzyć się ze sportowym lookiem – dobrze dobrane będzie świetnym uzupełnieniem dla każdego stylu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here