pas dla kobiet w ciąży, jaki?

Pas ciążowy, służy do utrzymania prawidłowej postawy w ciąży, dodatkowo odciąża kręgosłup i mięśnie brzucha oraz powoduję, że brzuszek ładniej prezentuje się w ubraniu. Rodzaje pasów ciążowych różnią się od siebie typem uszycia i budową.

Rodzaje pasów ciążowych

Na rynku dostępne są różne pasy ciążowe. Jakie wyróżniamy rodzaje?

  • elastyczny pas ciążowy, jego zadaniem jest podtrzymanie brzucha i pleców przyszłej mamy. Pas wymusza odpowiednią postawę, dzięki temu dolny odcinek kręgosłupa jest odciążony. Wybierając pas ciążowy, zwróćmy uwagę na materiał. Powinien być elastyczny, bez szwów i mieć elastyczne zapięcie.
  • ortopedyczny pas ciążowy, polecany dla przyszłych mam, które mają problem z plecami, odczuwają silny ból podczas ciąży. Lub są w ciąży bliźniaczej.
  • ozdobny pas ciążowy, wykonany jest z bawełny, jak sama nazwa wskazuje służy wyłącznie jako ozdoba. W sytuacji, gdy bluzka jest krótka, ochrania plecy i brzuch.

Funkcje pasa ciążowego

Zapobieganie wymiany garderoby, korzystając z pasa ciążowego nie musimy we wczesnym etapie ciąży wymieniać od razu garderoby. Pas sprawia, że możemy dłużej korzystać z ubrań, które były noszone przez nas do tej pory. W momencie, gdy bluzka lub sweter robi się przykrótki, pas spełnia idealnie swoją funkcje, osłania plecy i brzuch.

Ogrzewanie brzucha, im większy jest brzuch, tym bardziej może wystawać spod bluzki. Jest to nie do końca bezpieczna sytuacji. Brzuch nie powinien być wystawiany na chłód. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi pas ciążowy, który ogrzewa brzuch mamy przed zimnem. Dodatkowo ochrania nerki.

Pasy ciążowe dla kobiet

Przynosi ulgę kręgosłupowi, im bardziej zaawansowana jest ciąża, tym większe obciążenie ma przyszła mama. Wtedy często pojawiają się bóle kręgosłupa. Pas ciążowy powoduję ulgę w takiej sytuacji. Pas podtrzymuje brzuch oraz lekko go podnosi. Dzięki temu postawa jest prawidłowa – prosta. Dla kobiet, które mają poważniejszy problem z kręgosłupem, zaleca się stosowanie specjalnych modeli ortopedycznych.

Pas poporodowy

W przypadku, gdy już mama jest po porodzie i wymaga wzmocnienia, powinna zacząć korzystać z pasa poporodowego. Jego zadaniem jest pomoc w powrocie do formy sprzed ciąży. Pas poporodowy pomaga wzmocnić powłoki brzuszne, które są rozciągnięte oraz przeciwdziała pojawieniu się przepukliny.

Przeczytaj też: http://www.apetini.pl/odziez-ciazowa-dla-kobiet-co-jest-niezbedne/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here