sklep z zabawkami

Odwiedzając dobrze zaopatrzony sklep z zabawkami, często możemy wybierać spośród akcesoriów przypisanych do określonych, co najmniej kilku różnych kategorii wiekowych. Czym zatem najbardziej interesują się pięciolatki? Jaki rodzaj zabawek może spodobać się dzieciom w tym wieku?

Zabawki kreatywne

Maluchy są ciekawe świata, ale dziecko w wieku pięciu lat nie ma cierpliwości do zapoznawania się ze skomplikowanymi zasadami zabawy, nie zrozumie złożoności niektórych mechanizmów czy sposobu obsługi zaawansowanych technicznie przedmiotów. Pomimo pewnych ograniczeń, dzieci w tym wieku chętnie sięgają po zabawki kreatywne, które sprzyjają rozwijaniu wyobraźni i zdolności manualnych, doskonaleniu myślenia logicznego i abstrakcyjnego. W sklepach z zabawkami znajdziemy wiele tego typu przedmiotów. Są to zarówno zestawy plastyczne, które umożliwiają formowanie różnorodnych figurek, jak i zabawki do majsterkowania czy tworzenia nieskomplikowanych konstrukcji. Profesjonalny sklep z zabawkami dysponuje zwykle bogatym wyborem wielu typów takich przedmiotów. Co warte podkreślenia, większość z nich ma uniwersalny charakter i chętnie sięgną po nie zarówno chłopcy, jak i dziewczynki.

Puzzle i gry planszowe

Choć większość pięciolatków nie grzeszy cierpliwością, to jednak dzieci w tym wieku chętnie uczestniczą w zabawach z elementami bezpośredniej rywalizacji. W każdym sklepie z zabawkami znajdziemy mnóstwo prostych gier planszowych, których zasady będą jasne dla pięcioletniego dziecka. Przykładem są liniowe planszówki ze specjalnymi polami, które nakazują wykonanie określonego zadania. Rzucając kostką i przesuwając pionek o zadaną liczbę pól, dziecko uczy się podstaw matematyki. Jeśli chcemy pracować nad koncentracją i uczyć dziecko cierpliwości, alternatywą dla gier planszowych mogą być proste puzzle lub inne mniej skomplikowane układanki. Każdy dobrze zaopatrzony sklep z zabawkami powinien mieć w swojej ofercie wiele rodzajów układanek dostosowanych do możliwości dzieci w wieku 5-6 lat. Gdy maluch nie radzi sobie z takimi układankami, zawsze można sięgnąć po zestawy składające się z mniejszej liczby elementów. W ten sposób budujemy jego pewność siebie i zapewniamy większą satysfakcję z zabawy.

Odwiedzając sklepy z artykułami dziecięcymi, znajdziemy w nich również wiele innych kategorii przedmiotów, które mogą zainteresować pięcioletnie dzieci. Przykładem są klocki, figurki, lalki czy zabawkowe pojazdy. Duża różnorodność tego typu przedmiotów pozwala wybrać zabawkę dobrze dopasowaną do zainteresowań i potrzeb danego dziecka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here