Jak zorganizować tematyczne urodziny dla dzieci

Psi patrol, Świnka Peppa, Myszka Miki – bohaterowie obecnie najpopularniejszych kreskówek stają się często idolami maluchów. Rodzice mogą z łatwością uszczęśliwiać swoją latorośl, sprawiając jej na przykład niespodzianki z motywem danej postaci z bajki. Bardzo popularne jest również organizowanie tematycznych urodzin dla dzieci.

Jak zorganizować imprezę urodzinową malucha i nie zwariować?

Nie ulega wątpliwości, że presja społeczeństwa w wielu kwestiach jest w obecnych czasach ogromna. Również jeśli chodzi o urodziny dla dzieci. Impreza ta musi być idealna, a zdjęcia z roczku malucha muszą zobaczyć nie tylko bliscy, ale również followersi na Instagramie. Najlepiej postarać się nie ulegać tejże presji i zrobić wszystko po swojemu – a jeszcze lepiej – zrobić tak, jak chce dziecko.

Organizacja urodzin to niemałe przedsięwzięcie. Warto zabrać się za to z dużym wyprzedzeniem, co najmniej kilku tygodniowym. Najpierw należy ustalić datę przyjęcia, miejsce oraz listę gości. W następnym kroku pora zabrać się za planowanie menu i atrakcji.

Jak zaplanować tematyczne urodziny dla dzieci?

Organizacja tematycznych urodzin dla dzieci powinna odbyć się z jeszcze większym wyprzedzeniem, niż regularna impreza. Zwłaszcza jeśli chce się przyozdobić imprezę w jeden konkretny motyw, wówczas trzeba ze sporym wyprzedzeniem pozamawiać potrzebne gadżety czy wyroby hand made.

Jeśli na przyjęciu pojawią się dzieci, warto zorganizować kilka dodatkowych atrakcji. Jeśli motywem przewodnim jest bajka o Myszce Miki, można na przykład zaprosić animatora zabaw, który przyjedzie przebrany za tę właśnie postać. Niestety, wszystkie dodatkowe aktywności wiążą się z większymi kosztami.

Kogo zaprosić na przyjęcie urodzinowe?

Urodziny dla dzieci warto zorganizować w dwóch terminach. Na pierwsze przyjęcie mogą zostać zaproszeni członkowie najbliższej rodziny – dziadkowie, chrzestni, ciocie i wujkowie. Kolejna impreza powinna być zrobiona stricte dla przyjaciół malucha, na przykład tych z sąsiedztwa, przedszkola czy szkoły.

Organizacja podwójnego przyjęcia wiąże się z dodatkowymi kosztami, dlatego sporo osób wybiera jednak opcję jeden, wspólnej imprezy. Wówczas warto pamiętać, aby dostosować chociażby menu do wszystkich uczestników, zarówno tych najmłodszych jak i dorosłych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here