Jakie zastosowanie mają wiertarki słupowe

Oryginalne wiertarki słupowe mogą pochwalić się bardzo dużą uniwersalnością, dlatego też spotkać je można w wielu profesjonalnych warsztatach naprawczych, rzemieślniczych i usługowych. Olbrzymia popularność w dużej mierze wynika również z tego, że słup wiertarek jest zdecydowanie tańszy od klasycznego stojaka kadłubowego z popularnymi prowadnicami pionowymi.

Szerokie i różnorodne zastosowanie

Klasyczne wiertarki słupowe wyróżniają się tym, że wzdłuż słupa bez problemu można zamocować stół wiertarki praktycznie na dowolnej wysokości. Dzięki specjalnemu mechanizmowi stół może obracać się wokół wspomnianego słupa wraz z pionową zębatką. Dzięki takiemu rozwiązaniu można błyskawicznie nastawić urządzenie do wiercenia precyzyjnych otworów w dość dużych i nietypowych przedmiotach.

Nowoczesne wiertarki słupowe bardzo dobrze radzą sobie także z ustawieniem dość wysokich przedmiotów bezpośrednio na samej powierzchni płyty. Dla wielu użytkowników to właśnie tego typu funkcjonalność jest największą zaletą niezawodnych wiertarek słupowych.

Praktyczne stoły obrotowe

Aby w 100% wykorzystać olbrzymi potencjał wiertarek słupowych warto jak najszybciej skorzystać z dobrodziejstwa solidnych stołów obrotowych, które mogą być mocowane nie tylko na stołach zwykłych, ale również na stołach krzyżowych.

Dzięki stołom obrotowym bez żadnego większego problemu można wiercić otwory na okręgu. Wiercenie otworów w przedmiotach, które znajdują się na stołach obrotowych zawsze następuje kolejno. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że po wykonaniu kompleksowej obróbki na jednym przedmiocie można obrócić stół i zamocować kolejne przedmioty do wiercenia.

Gdzie sprawdzą się słupowe wiertarki?

Profesjonalne wiertarki słupowe wykorzystywane są na szeroką skalę w przemyśle narzędziowym, elektronicznym i optycznych. Wysokiej jakości sprzęt od renomowanego producenta doskonale poradzi sobie z wierceniem otworów nie tylko w drewnie i tworzywach sztucznych, ale również w metalu.

Warto wyraźnie zaznaczyć, że nowoczesne wiertarki słupowe doskonale nadają się nie tylko do wiercenia, ale również do nawiercania, gwintowania i rozwiercania. Dzięki nowoczesnym technologiom z obsługą wiertarek słupowych poradzi sobie praktycznie każdy. Jest to idealny sprzęt dla osób, które zwracają uwagę na najwyższy poziom bezpieczeństwa i precyzję.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy TOP z Poręba.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here