Na czym polega kurs na biegłego rewidenta?

0
841

Praca biegłego rewidenta w dużej mierze opiera się na audycie finansowym, który ma wykazać, czy dana jednostka w odpowiedni sposób przedstawia swoją sytuację na podstawie wyników finansowych. Jest to więc ktoś w rodzaju kontrolera, który musi dysponować szeroką wiedzą ze swojej dziedziny. Żeby móc realizować swoje obowiązki zawodowe, kandydat na rewidenta powinien odbyć właściwy kurs, na którym uzyska wszystkie niezbędne umiejętności z tej dziedziny.

Warto podkreślić, że szkolenia przygotowują kandydatów do egzaminów PIBR, które powinien przejść każdy biegły rewident. Kurs ma więc na celu przekazanie pełnej wiedzy, która pozwoli spełnić wymagania nakreślone w programie PIBR i zdobyć niezbędne uprawnienia, pozwalające na rozpoczęcie pracy.

Jak można się domyślić, wymaga to naprawdę intensywnej nauki, która zostanie oparta na aktualnych przepisach prawa – mowa tu przede wszystkim o obowiązujących ustawach i rozporządzeniach.

Zajęcia wchodzące w skład kursów na biegłych rewidentów

Omawiana przez nas dziedzina jest tak szeroka, że nie można poznać jej w przeciągu kilku zajęć teoretycznych. Konieczne staje się rozbicie szkoleń na poszczególne semestry, w trakcie których uczestnicy będą mogli poznać nie tylko podstawy, ale wszelkie niezbędne informacje, które powinien znać biegły rewident. Kursy obejmują więc szereg zagadnień.

Na początku zajęcia skupiają się wokół zagadnień z teorii i zasad rachunkowości, a także ekonomii oraz kontroli wewnętrznej. Szkolenia obejmują ponadto prawo finansowe, cywilne, pracy i związane  z ubezpieczeniami społecznymi. Nie bez znaczenia okaże się również poznanie wszelkich kwestii związanych z finansami firm.

Do tego wszystkiego dochodzi rachunkowość finansowa i zarządcza, sprawozdania finansowe, rewizje i wiele, wiele innych zagadnień. Warto nadmienić, że różnego rodzaju szkoły i inne podmioty przeprowadzają również szkolenia obligatoryjne dla biegłych rewidentów, które mają na celu podnieść kompetencje pracowników.

No właśnie. Skoro wiemy już, na czym polegają kursy, warto zastanowić się, gdzie powinniśmy się udać, by zdobyć wiedzę potrzebną do przejścia egzaminu. Uwagę warto zwrócić przede wszystkim na centra edukacji, które na rynku działają już od wielu lat. Dają one bowiem gwarancję profesjonalnego podejścia do tematu, a także realizacji całej podstawy programowej. Nie bez znaczenia będą również oceny i opinie byłych kursantów, którzy często dzielą się swoimi doświadczeniami z uczęszczania na kursy. Warto się z nimi zapoznać, by wyrobić sobie opinie na temat danego podmiotu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here