kostki lodu

W okresie letnim, a  nawet wiosennym bardzo ważna jest odpowiednia ochłoda organizmu. Takiej ochłody nie potrzebują tylko ludzie, ale także i zwierzęta. Same kostki do lodu podane z napojem to już stare dzieje, poniżej znajduje się kilka pomysłów, którymi zaskoczycie nie tylko domowników, ale i gości, którzy zagoszczą w waszym domu. Przekonajcie się sami! 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/pomysly-na-kostki-lodu/

Mrożona kawa

Foremki do lodów mogą być doskonałym pomysłem na przygotowanie kawy mrożonej w kostkach. Jak przygotować takie cudo? Na początku kawę gotujecie normalnie, tak jak robicie to zawsze. Następnie po wystygnięciu wlewacie ją do foremek. Teraz zostało całość włożyć do zamrażalki i czekać, aż całkowicie zamarzną. 

Kiedy tylko najdzie was ochota na mrożoną kawę, napełnijcie szklankę mlekiem, dodajcie dodatki takie jak  cukier, cynamon, przyprawy do kawy itp. Teraz wrzucacie do szklanki kilka kostek zamrożonej kawy i gotowe!

Owoce

Latem, kiedy pogoda za oknem rozpieszcza. Polecamy wam podrasować zwykłą wodę.  Owoce wrzucamy do foremek do lodów, a następnie zalewamy. Efekt będzie wspaniały! Owoce możecie dodatkowo zblendować, a następnie umieścić je w foremkach.

Alkohol 

Jeżeli lubicie schłodzony alkohol, ale nie chcecie go rozcieńczać wodą? Mamy dla was idealnie włosy! Możecie zrobić specjalne kostki alkoholowe. Zrobienie tego jest banalnie proste. Do foremek wlewacie np. whisky. Następnie czekacie na proces zmrożenia się alkoholu. Kiedy kostki alkoholowe będą gotowe, możecie wrzucić je do swojego drinka. W ten sposób go nie rozcieńczycie, a schodzicie. Musicie pamiętać, że nie należy mieszać rodzajów alkoholu. Z wódką ten trik może się nie udać.

Jak przygotować krystalicznie czyste kostki lodu?

 Kostki lodu będą wyglądały jeszcze bardziej zjawiskowo jeżeli będą krystalicznie czyste. Jest na to bardzo łatwy sposób, o którym mało osób wie. Wystarczy tylko zamrozić przegotowaną wodę. Ugotujcie ją w czajniku, a następnie pozwólcie się jej ostygnąć. Różnica będzie naprawdę ogromna, a zajmie wam to zaledwie kilka minut, zdecydowanie warto.

Zobacz też: http://hanja.pl/woreczki-i-torby-diy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here