Spotkania z psychologiem

Żyjemy w czasach, które stawiają przed nami wiele wyzwań. Szybkie tempo życia, niepewność zatrudnienia, nietrwałe relacje, osamotnienie powodują pogorszenie dobrostanu psychicznego u wielu osób. Długotrwały stres i smutek mogą prowadzić do poważnych chorób, takich jak depresja czy zaburzenia lękowe.

Często nie mamy z kim porozmawiać o swoich problemach i wątpliwościach. Nie udało nam się nawiązać trwałych relacji, bądź nasi przyjaciele nie są w stanie poświęcić nam odpowiednio dużo czasu. Czasami też zwyczajnie nie chcemy obciążać naszymi negatywnymi myślami bliskich. Co zrobić, żeby mimo wszystko zadbać o swoje zdrowie psychiczne? Dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług profesjonalisty.

Pierwsza wizyta u psychologa jest najczęściej źródłem stresu. Nie wiemy, czego się spodziewać i jakie pytania zostaną nam zadane. Zastanawiamy się, jak przebiega konsultacja psychologiczna. Możemy postarać się zrelaksować i spróbować działać spontanicznie, zdając się na to, że psycholog jako specjalista w swojej dziedzinie będzie umiał poprowadzić rozmowę i zadać odpowiednie pytania, a także sprawić, że będziemy czuli się komfortowo. Jeżeli to sprawi, że będzie nam łatwiej, możemy też wcześniej przygotować się na wizytę. Dobrą opcją jest zapisanie w notatniku, o czym chcielibyśmy porozmawiać, co sprawia nam trudności, co chcielibyśmy osiągnąć przez wizyty w gabinecie. Jeżeli nie jesteśmy pewni czegoś co do przebiegu samej sesji, możemy spisać sobie wcześniej pytania. Najważniejsze jest określenie, co jest dobre dla nas samych.

Jak znaleźć psychologa? Możemy poprosić kogoś o polecenie bądź skorzystać z informacji dostępnych w Internecie. Psycholog Warszawa, czy jakimkolwiek większym polskim mieście nie jest trudny do znalezienia. Warto przed spotkaniem poczytać opinie dostępne na portalach. Spotkania z psychologiem są dostępne zarówno w ramach ubezpieczenia, jak i prywatnie. Do indywidualnego ustalenia jest częstotliwość spotkań, chociaż najczęściej jest to raz w tygodniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here