ostry dyżur ortopedyczny Warszawa

Pomoc ortopedyczna jest bardzo często niezbędna, by pacjent mógł normalnie funkcjonować. Nierzadko od sprawnej i natychmiastowej interwencji zależy jego sprawność ruchowa. W jakich przypadkach warto udać się na dyżur ortopedyczny, a kiedy zapisać się na wizytę u ortopedy w normalnym toku oczekiwania? Przedstawiamy okoliczności, w których diagnostyka urazu, kontuzji, dolegliwości bólowych jest potrzebna bez straty czasu.

Ból, który uniemożliwia ruch

W sytuacjach, w których pacjent doznał nagłego urazu, kontuzji albo uległ niebezpiecznemu wypadkowi, konieczna jest błyskawiczna pomoc. Ta ze strony ortopedów będzie niezbędna, jeśli chory odczuwa silny, nieustający, a wręcz narastający i promieniujący ból. Ten może pojawiać się w obrębie kończyn czy kręgosłupa. Jeśli niemożliwe jest normalne poruszanie się to znak, że warto znaleźć ostry dyżur ortopedyczny. Warszawa na szczęście dysponuje co najmniej kilkoma takimi placówkami. Ból wynika najczęściej ze złamania kości, zwichnięć lub silnych stłuczeń i tylko odpowiednie rozpoznanie oraz wdrożone leczenie sprawi, że pacjent szybko wróci do aktywności fizycznej. Pamiętajmy, że w przypadku odczuwania silnego bólu miejscowego konieczna jest nie tylko pomoc ortopedy, ale też wykonanie szeregu badań diagnostycznych. Na ostrym dyżurze od razu zostanie wykonany rentgen czy usg, który potwierdzi przyczyny tych przykrych dolegliwości.

Choroba, która postępuje

W przypadku chorób reumatycznych, zwyrodnieniowych czy osteoporozy, objawy są na początku słabe, nierzadko wręcz bagatelizowane przez chorego lub nawet niezauważalne. Choroba jednak rozwija się, a z czasem dolegliwości stają się bardziej uporczywe. Już pierwsze, niepokojące sygnały powinny skłonić pacjenta do zapisu do gabinetu ortopedycznego. Weźmy pod uwagę, że kolejki do tych specjalistów, jeśli wizyta ma odbyć się na NFZ, są niezwykle długie. W skrajnych przypadkach to nawet kilka lat. Większość osób nie może tak długo czekać, bo choroba doprowadzi do ich unieruchomienia. Dlatego tak ważne jest, by działać od razu. Choroba rozpoznana i leczona we wstępnej fazie, nie ma szans na postęp, dzięki czemu chory utrzyma pełną sprawność.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here