pielęgnacja po 50 roku życia

Każda kobieta wie, że o skórę należy dbać w każdym wieku. Jednak po 50 roku życia, wymaga ona od nas szczególnej uwagi oraz troski. Z biegiem lat dochodzi do obniżenia poziomu estrogenu, co przejawia się osłabieniem zawartości kolagenu i elastyny.

Kolagen oraz elastyna są istotnymi budulcami białkowymi, po 50 roku życia dochodzi do znacznej utraty wody oraz obniżenia elastyczności i jędrności skóry. Skutkuje to licznymi zmarszczkami, skóra staje się cienka oraz gorzej ukrwiona. Przez to słabiej przyjmuje składniki odżywcze, zawarte w kosmetykach.

Jak dbać o skórę po 50 roku życia?

Po 50 roku życia używanie kremu, który jest uniwersalny nie jest najlepszym rozwiązaniem. Skóra w tym wieku potrzebuje czegoś więcej. Poza tym każdy rodzaj cery wymaga innej pielęgnacji i innych kosmetyków, które różnią się swoim działaniem. U osób po 50 roku życia, produkty kosmetyczne powinny:

  • zapewniać dogłębne odżywienie,
  • wzmocnić tkankę podpierającą skórę,
  • być w stanie złagodzić podrażnienia,
  • spowolnić procesy starzenia się skóry.

Przeczytaj też: http://www.apetini.pl/woda-jaka-role-pelni-w-organizmie/

Podczas wyboru kosmetyków, powinniśmy zwrócić uwagę, żeby były one dedykowane dla osób powyżej 50 roku życia. Zwykle na opakowaniu każdego produktu, widnieje taka informacja. Żeby pielęgnacja była kompleksowa, należy zaopatrzyć się w kosmetyki, które są do stosowania na dzień oraz na noc. Krem na dzień powinien posiadać dodatkowo wysokie filtry słoneczne, ponieważ promieniowanie UV przyczyniają się do szybszego starzenia się skóry. Może również spowodować, że na skórze twarzy pojawią się przebarwienia.

Pielęgnacja skóry ciała

Po 50 roku życia nie możemy również zapomnieć o pielęgnacji ciała. Podstawą w dbaniu o naszą skórę jest regularne wykonywanie peelingu, dzięki któremu nasza skóra stanie się grubsza, bardziej jędrna, krążenie zostanie pobudzone. Dzięki czemu lepiej będzie przyjmować składniki aktywne, zawarte w stosowanych kosmetykach.

Kolejną ważna czynnością jest nawilżenie, do jej przeprowadzenia niezbędny będzie balsam lub masło do ciała. W ten sposób zapewnimy skórze odpowiednie natłuszczenie oraz nawilżenie. Na skórze powstanie ochronny film, który zabezpieczy skórę przed odparowaniem wody z naskórka.

Źródło: https://domnienachwilke.pl/

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here