Jak złamać hasło

Internet to podstawowe narzędzie pracy wielu ludzi, ale również narzędzie służące do rozrywki i zabawy, ogólnie do spędzania wolnego czasu. Surfują wszyscy i starsi, i młodzi, jednak nie zawsze w Internecie jesteśmy bezpieczni. Co zrobić, gdy mamy podejrzenia, że nasza nieletnia pociecha jest w jakiś sposób zagrożona?

Jak złamać hasło?

Jak złamać hasłoMy, rodzice, nie możemy tego tak zostawić. Jeśli od pewnego czasu nasz nastolatek zachowuje się dziwnie, a my nie możemy się z nim porozumieć, najpewniej wskazówki znajdziemy śledząc jego ruchy w Internecie. Może wydawać nam się, że dziecko zadaje się z niewłaściwymi osobami, albo wchodzi na strony o niedozwolonych treściach. Możemy to sprawdzić wchodząc w historię przeglądarki, albo sprawdzając dziecku telefon. Wtedy dylematy natury etycznej powinniśmy schować pod dywan. Istnieją przecież, takie sytuacje, że dobro naszego dziecka jest najważniejsze i moralność przestaje mieć wtedy jakiekolwiek znaczenie. Po prostu siadamy, otwieramy komputer, wpisujemy adres strony portalu społecznościowego, i jeśli nasze dziecko się nie wylogowało, wtedy możemy łatwo sprawdzić treść tego, o czym pisze ze swoimi rówieśnikami. Sprawdzamy też, czy aby na pewno pisze tylko z nimi. Pamiętajmy jednak, aby sprawdzić tylko tyle, ile jest to konieczne i nie naruszać zbytnio prywatności. Chcemy przecież upewnić się, że dziecku nic nie grozi. Gorzej, jeżeli nasz nastolatek wylogował się ze strony, zastanawiamy się wtedy, czy nie posunąć się dalej i nie złamać hasła? Jak złamać hasło? Najlepiej udać się do zaprzyjaźnionego programisty, który zna sztuczki i programy, które nam to ułatwią.

Przypomnienie hasła

Co, jeśli jednak nie mamy nikogo takiego? Można spróbować po prostu zapytać latorośl o hasło. Nie obiecuję, że zda to egzamin, ale może się udać, wszak najciemniej pod latarnią. Istnieją jeszcze strony tak zwane phisingowe, które to naśladują wyglądem inne strony. Jeśli znamy hasło do poczty dziecka możemy w ten sposób spróbować uzyskać dostęp do jego konta. Wystarczy wtedy poprosić portal społecznościowy o przypomnienie hasła na adres e-mailowy i gotowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here