Jak zablokować czyjś numer

Telefon ma dziś chyba każdy albo niemal każdy. Codziennie na całym świecie odbywają się miliardy rozmów telefonicznych. Większość z nich jest potrzebna, wręcz niezbędna, ale przede wszystkim pożądana. Niestety, zdarzają się i takie, których nie chce się odbierać. Reklamy, zaproszenia na spotkania prezentacyjne, oferty banków i sklepów, ankiety, czy połączenia z osobami, z którymi – z takich, czy innych sposobów – nie chce się rozmawiać. To wszystko denerwuje abonentów i potrafi obrzydzić korzystanie z telefonu, który miał przecież życie ułatwić. Tak, można zmienić numer, ale nie zawsze się to opłaca. Czasem trzeba by powiadomić o zmianie zbyt wielu znajomych, członków rodziny, kontrahentów, przychodni zdrowia, czy urzędów. Czasem warto pomyśleć o zablokowaniu rozmów z ukrytych bądź konkretnych numerów. A jak zablokować czyjś numer?

Jak zablokować czyjś numer?

Jak zablokować czyjś numerDziś niemal każdy telefon posiada tę funkcję. Najczęściej można ją znaleźć w ustawieniach w części związanej z połączeniami. Bywa też dostępna z poziomu edycji numeru rozmowy przychodzącej. Często można dodać numer do blokowanych na kilka sposobów. Obok wyżej wspomnianych można też czasem dodać do tzw. czarnej listy numer z poziomu działu „zablokowane numery”. Wtedy nie trzeba czekać aż ktoś z tego numeru zadzwoni, aby go zablokować. Oczywiście zawsze istnieje ryzyko, że ktoś bardzo uparty będzie dzwonił wtedy z innych numerów, ale i te można blokować. Dopiero wtedy, gdy zjawisko to staje si.ę zbyt nachalne, aby poprzestać na blokowaniu, można pomyśleć o zmianie numeru, mimo potencjalnych niedogodności, które mogą się z tym wiązać. Poza tym nikt nam nie zapewni tego, że ktoś inny, nieświadomie nie poda naszego numeru osobie, której chcemy unikać. Jednak drastyczne sytuacje w postaci nękania zdarzają się na szczęście dość rzadko. A ofiara ma prawo wtedy liczyć na pomoc odpowiednich organów, w tym policji.

Blokowanie numeru

Najczęściej jednak blokujemy numery, z których dzwonią do nas przedstawiciele firm chcących nam coś sprzedać, czy zaoferować. Czasem robią to, bo nieopatrznie – przy jakiejś okazji – wyrazimy na to zgodę – pośrednio lub bezpośrednio. Czasem wystarczy umieścić swój numer w jakimś ogłoszeniu, żeby zaryzykować ,że jakaś firma go spisze i włączy w poczet numerów, pod które będzie dzwonić z ofertami – nawet jeżeli nie jest to zgodne z przepisami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here