Każdy powinien mieć na uwadze, iż internet nie zapełnia pełnej anonimowości. Możliwe jest namierzenie danej osoby na podstawie numeru IP, który jest przypisany do jej modemu internetowego. Taka sytuacja najczęściej występuje wtedy, gdy użytkownik korzysta z stałego routera. Czasami jednak zdarzają się przypadki, w których numer IP ulega zmianie. Wówczas decydujące jest, kto korzystał z tego numeru w momencie dokonania naruszenia.

Jak sprawdzić swoje IP?

Jak sprawdzić swoje IPWarto wiedzieć, jak sprawdzić swoje IP, ponieważ znajomość tego numeru może okazać się kluczowa w sytuacji korzystania z forów internetowych lub innych stron, na których niezbędne jest jego podanie. Aby dokonać tej czynności, można skorzystać z jednego z narzędzi w internecie. Istnieją specjalne witryny, które informują użytkownika o jego aktualnym numerze IP. Osoby korzystające ze stałego łącza przeważnie obserwują tą samą wartość przez bardzo długi czas. Natomiast inaczej wygląda kwestia omawianego numeru w sytuacji korzystania z łącz radiowych. Wówczas każde włączenie urządzenia łączącego z internetem numer IP ulega zmianie. Podobnie jest z numerem proxy. Jest to sytuacja dogodna dla osób, które pragną zachować duży stopień anonimowości w internecie. Należy mieć jednak na uwadze, iż istnieją inne sposoby, dzięki którym możliwe jest namierzenie danego użytkownika.

Namierzenie posiadacza karty sieciowej

Każdy komputer wykorzystywany do stałego połączenia z internetem wyposażony jest w kartę sieciową. Każdej z nich nadawany jest indywidualny numer, który w żadnym przypadku nie ulega zmianie. Właściciele wielu serwisów internetowych przetwarzają informacje na temat tych numerów. Sprawia to, że w przypadku, gdy upoważniona osoba lub organ wystąpią o jego wydanie, możliwe będzie namierzenie posiadacza karty sieciowej. Oczywiście istnieją liczne aplikacje, dzięki którym możliwe jest zapewnienie sobie większej anonimowości w internecie. W takim jednak przypadku należy liczyć się z tym, że wszystkie procesy dokonywane w ramach specjalnych przeglądarek będą przebiegały bardzo wolno. Dla wielu ludzi anonimowość w internecie jest jednak tak ważna, że decydują się na taki krok. Trzeba jednak pamiętać o tym, iż technologia informacyjna notuje ogromny postęp, wskutek czego już niebawem możliwe będzie łatwe ustalenie tożsamości każdego użytkownika.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here