Jak obciąć kotu pazury

Wprowadzając kota do naszego domu musimy przygotować się na zaspokajanie jego potrzeb. Nasze życie zmieni się diametralnie czy tego chcemy, czy nie. Już nie będziemy myśleć najpierw o sobie. Najważniejsze stanie się dla nas samopoczucie naszego zwierzaka. Co musimy wiedzieć o potrzebach naszego futerkowego przyjaciela?

Jak obciąć kotu pazury?

Jak obciąć kotu pazuryPo pierwsze kota nie można karmić jedzeniem niskiej jakości. Dobrze zbilansowana, pozbawiona zbóż karma to inwestycja w zdrowie zwierzęcia. W tanich suchych i mokrych karmach nie ma wystarczającej ilości składników zapewniających dobre funkcjonowanie organizmu kota. Jeżeli nie chcemy, aby nasz pupil za kilka lat zachorował na cukrzycę lub miał problem z nerkami, to warto wydać teraz trochę więcej pieniędzy na odpowiednie jedzenie dla niego. Po drugie kot wymaga pielęgnacji. Czyszczenie uszu i oczu oraz obcinanie pazurów to podstawa. Podczas wizyty u weterynarza możemy zapytać jak obciąć kotu pazury i umyć uszy. Nie są to skomplikowane czynności, a na pewno zwiększają komfort życia kota. Dobrze przyzwyczajać małego kociaka do zabiegów pielęgnacyjnych. Jeżeli mamy dorosłego kota, który zawzięcie broni się np. przed skracaniem pazurów, to można wykorzystać pewne sztuczki. Opornego zwierzaka można zawinąć w koc lub ręcznik i po kolei wyciągać poszczególne łapki. Możemy także poprosić o pomoc w przytrzymaniu kota któregoś z domowników. Po trzecie w końcu z kotem trzeba się regularnie bawić. Są to inteligentne zwierzęta, które potrzebują wyzwań. W sklepach zoologicznych znajdziemy bardzo szeroki wybór różnych zabawek dedykowanych kotom. Szczęśliwy kot to kot aktywny. Jeżeli nie będziemy poświęcali mu dostatecznie dużo czasu i uwagi, to może wpaść w apatię.

Opieka nad kotem to odpowiedzialność

Wzięcie pod opiekę zwierzaka to duża odpowiedzialność. Nie wystarczy zapewnić mu ciepłe miejsce do spania i zostawić go samego sobie. Koty to indywidualiści, ale wbrew pozorom potrzebują bliskości człowieka. Każdy kto ma kota wie, jak dumne są te zwierzęta. Są one także bardzo wdzięczne, miłe i przywiązane do swoich właścicieli. Nie jest prawdą, że nie przywiązują się do ludzi. Jeżeli darzą kogoś zaufaniem, to na swój sposób dbają o tego człowieka. Okazują to łasząc się do niego oraz przynosząc prezenty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here