Gry łączące pokolenia

Gry planszowe to świetny sposób na spajanie więzi pomiędzy pokoleniami, a w szczególności pomiędzy rodzicami, a ich pociechami. Wspólne spędzanie czasu daje możliwość odkrycia drzemiącego potencjału w dzieciach, daje również okazje do rozmów na różnorodne rematy oraz poznawanie siebie nawzajem. To doskonała forma rozrywki zarówno dla początkujących graczy, jak i tych doświadczonych. Które gry warto posiadać w swoim domu?

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/familijne-gry-planszowe/

Azul

Azul to gra rodzinna, która polega na układaniu mozaiki z kafelków. Podczas rozgrywki możemy wraz z dziećmi chociaż na jakiś czas zamienić się w prawdziwych artystów. Na przykład podczas układania wyjątkowych wzorów na ścianach wybranego pałacu królewskiego. Aby jednak zdobyć odpowiednią ilość punktów, należy ułożyć taką kompozycję, która zachwyci władcę.

Takenoko

Takenoko to gra planszowa, która charakteryzuje się dość prostymi zasadami, dzięki czemu mogą w nią zagrać wszyscy członkowie rodziny, nie tylko ci dorośli. Gra polega na karmieniu pandy, ale w taki sposób, żeby jak najszybciej, jako pierwszy ukończyć siedem zadań, które zostało nam wyznaczone. Istnieją trzy rodzaje tych zadań, takie jak karmienie, sadzenie pędów bambusa oraz układanie kafli na terenie. Może dla niektórych ta gra wydaje się nudna z opisu, jednak to nieprawda. Gra wywołuje emocje, zwłaszcza, gdy pozostali uczestnicy nam przeszkadzają na różne sposoby.

Leśne Duchy

Leśne Duchy to gra, która posiada tematykę fabularną. Opowiada o duchach, które zamieszkują puszcze i gęste lasy. Jest to gra idealna na rodzinne popołudnie. Jest to gra typowo kafelkowo-logiczna, aby móc się w nią wkręcić i wygrać, należy się dokładnie skupić i być czujnym. Tutaj nie należy pilnować wyłącznie swoich ruchów, ruchy pozostałych graczy są równie istotne. Może jest to dość szybka rozgrywka, ale wymaga od nas logicznego myślenia i kombinowania.

Wsiąść do Pociągu – USA

Wsiąść do Pociągu to gra popularna na całym świecie. Obecnie na rynku jest jej wiele wersji. Omawiana dzisiaj wersja USA to jedna z odsłon, która zyskała dość duże uznanie wśród graczy. Zarówno cel danej gry planszowej jak i zasady, są dość proste. Głównym zadaniem gracza jest zbudowanie sieci połączeń komunikacji kolejowej, pomiędzy poszczególnymi miastami USA. Żeby wygrać, należy posiadać jak najwięcej tych linii.

Zobacz też: http://www.apetini.pl/gry-planszowe-czy-sa-dobrym-pomyslem-na-prezent/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here