trwałe prostowane włosów
fot. pixabay.com

Niektórym kobietom marzą się proste włosy, których nie trzeba codziennie prostować prostownicą. Zwłaszcza paniom z włosami z tendencją do puszenia się i kręcenia marzy się idealny prosty włos, który nie będzie się zmieniał w wyniku niekorzystnych warunków atmosferycznych. Czy można trwale wyprostować włosy? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/trwale-prostowanie-wlosow-na-czym-polega-i-ile-kosztuje/

Trwałe prostowanie włosów

To idealne rozwiązanie dla kobiet, którym nie chce się już codziennie sięgać po prostownicę. Jej stosowanie daje krótkotrwałe efekty. Chemiczne prostowanie włosów zostawia efekty na dłużej oraz pozwala cieszyć się trwale gładkimi i prostymi włosami.

Trwałe prostowanie włosów wykonuje się w salonach fryzjerskich, które są do tego odpowiednio przygotowane. Polega ono na różnych technikach. Stosuje się albo ciepłą lub zimną technikę, a sam proces trwa około trzech godzin.

Chemiczne prostowanie włosów polega na poddaniu włosów działaniu specjalnie przygotowanych środków chemicznych, które wpływają na naturalną strukturę włosa. Można je również prostować odpowiednimi żelazkami.

Kto może zrobić sobie ten zabieg?

Trwałe prostowanie włosów jest głównie dedykowane osobom, które mają włosy falowane i kręcone. Nie poleca się go osobom, które mają cienkie, delikatne i rozjaśnione włosy, gdyż chemiczne prostowanie bardzo je niszczy, sprawia, że są one suche i łamliwe.

Każda kobieta, która ma silne, zdrowe i grube włosy może ze spokojem poddać się temu zabiegowi. Jednakże nie mogą tego zrobić osoby, które poddały się wcześniej trwałej ondulacji, gdyż włosy mogą się całkowicie połamać!

Po zabiegu nie wolno również farbować włosów, ani ich rozjaśniać, ze względu na ryzyko zmatowienia oraz kruchości włosa. Po zabiegu również powinno się dbać odpowiednio o nawilżenie i odżywienie włosów, aby mogły one na dłużej zachować swój piękny wygląd oraz blask. Po trwałym prostowaniu włosów należy również używać kosmetyków dedykowanych do prostych włosów.

Przeczytaj też: http://www.apetini.pl/olejek-jojoba/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here