Dziurkacze ozdobne – szybkie wycinanie efektownych wzorów

0
876

Wyroby rękodzielnicze mogą dziś wyglądać niezwykle profesjonalnie. Wszystko to za sprawą łatwego dostępu do wysokiej jakości materiałów i przyborów. Odpowiednie akcesoria nie tylko usprawniają pracę, ale i czynią ją znacznie bardziej estetyczną. Jednym z takich prostych sprzętów są dziurkacze ozdobne, pozwalające na szybkie wycinanie bardzo ładnych wzorów w papierze. Są uwielbiane przez dzieci, a także przez dorosłych twórców kartek i dekoracji.

Zastosowanie dziurkaczy ozdobnych

W kategorii narzędzi artystycznych wszystko zależy od wyobraźni twórcy – każdy papier, naklejkę, dziurkacz czy wstążeczkę można wykorzystać na milion sposobów. Przy ich pomocy można wykonać niezliczone ilości dekoracji. Dotyczy to również dziurkaczy, które wykorzystują niezwykle prostą konstrukcję, ułatwiającą wykrojenie drobnych elementów czy też kilkucentymetrowych motywów zdobniczych. Dzięki łatwości ich obsługiwania z chęcią używają je dzieci wykazujące zdolności i zainteresowania plastyczne. Rozmaite prace – czy to domowe, przedszkolne czy szkolne – stają się jeszcze przyjemniejsze do wykonywania. Jeśli natomiast dziecko niechętnie sięga po papier i kolorowanki, korzystając z atrakcyjnych przyborów, można zachęcić je do ciekawej zabawy.

Te niewielkie sprzęty są chętnie stosowane w szeroko pojętym rękodzielnictwie. Manualne wykrajanie wzorów jest zdecydowanie trudniejsze i bardziej czasochłonne. Dziurkacze są kompaktowe i – jak wyżej wspomniano – dziecinnie łatwe w obsłudze. Są wygodniejsze niż profesjonalne wycinarki i wykrojniki. Przydają się podczas realizowania projektów z zakresu cardmakingu, scrapbookingu, decoupage’u, wykonywania plakatów, ozdób świątecznych, laurek i wielu innych dzieł. Dzięki nim praca staje się precyzyjna, zwłaszcza wtedy, gdy potrzebne jest wycięcie dokładnie takiego samego wzoru w powielonej ilości. W ten sposób może powstać piękne obramowanie kartki bądź dekoracyjne konfetti w niebanalnym kształcie.

Co można wyciąć za pomocą dziurkacza?

Dziurkacze ozdobne dostępne w sklepie https://nastrychu.pl/pol_m_Dziurkacze-460.html pozwalają na szybkie wycinanie prostych, lecz często kłopotliwych kształtów, takich jak serca, koła, kwadraty, trójkąty, jajka, listki, kwiatki, gwiazdki, kropelki i wiele innych. Bardziej złożone wycinanki powstaną przy użyciu dziurkacza przedstawiającego np. zwierzątka, płatki śniegu czy też całe kompozycje dekoracyjne. Ciekawym pomysłem jest skorzystanie z dziurkacza brzegowego, który efektownie ozdobi kraniec kartki okolicznościowej lub narożnikowego, który zaokrągli jej rogi. Wielość dostępnych wzorów zachęca do wypróbowania jak największej ich ilości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here