soczewki

Stosowanie soczewek korekcyjnych, choć niezwykle wygodne, wiąże się jednak z ryzykiem podrażnienia oczu, a nawet wystąpienia stanów zapalnych. W związku z tym, decydując się na sięgnięcie po tego typu produkt, warto wybrać jego odpowiednią wersję. W przypadku osób o oczach wrażliwych, podatnych na zaczerwienienia, należy stosować produkty gwarantujące optymalne nawilżenie oczu. Przykładem są soczewki Bausch Ultra, które wykonano w technologii chroniącej przed wysychaniem filmu łzowego.

Suchość oczu

Jedną z typowych dolegliwości, na jakie narzekają osoby przez dłuższy czas stosujące soczewki korekcyjne, jest uczucie suchości w oczach. To naturalna reakcja na pojawienie się na powierzchni oka ciała obcego, co wpływa na zaburzenie niektórych procesów fizjologicznych, w tym na właściwe nawilżenie powierzchni oczu. Warto jednak pamiętać, że niektóre rodzaje soczewek powodują mniejszy dyskomfort niż inne. Przykładem produktu dedykowanego osobom o oczach wrażliwych, a także tym, które spędzają wiele godzin przed ekranem komputera, są soczewki wykonane w technologii zapewniającej lepszą przepuszczalność powietrza, umożliwiającej skuteczniejsze nawilżenie powierzchni oczu, a tym samym minimalizujące wrażenie suchości. Takimi właściwościami charakteryzują się m.in. wspomniane na wstępie soczewki Bausch Ultra (https://www.twojesoczewki.pl/product-pol-225-Bausch-Lomb-Ultra-6-szt.html). Wykonano je w technologii MoistureSeal z niezwykle elastycznego i przepuszczalnego na powietrza materiału Samililcon A.

Dlaczego właściwe nawodnienie oczu jest ważne?

Stosowanie specjalnych soczewek, które wpływają na poprawę nawilżenia oczu, takich jak Bausch Ultra, w znaczący sposób redukuje ryzyko powstawania nieprzyjemnych podrażnień, zapobiega zaczerwienieniom i uczuciu zmęczenia wzroku. Oczywiście stosując wszelkiego rodzaju soczewki, należy przykładać szczególną uwagę do prawidłowego nawilżenia oczu. W przypadku niektórych produktów jest to jednak znacznie łatwiejsze w realizacji – nie trzeba co chwilę zakraplać oczu i zbyt często zdejmować soczewek, by wzrok mógł odpocząć. Właściwe nawilżenie powierzchni oka to nie tylko lepsze widzenie i mniejszy dyskomfort, ale i ograniczenie ryzyka nieprzyjemnych infekcji.

Film łzowy chroni powierzchnię oka przed czynnikami środowiskowymi, drobnymi zanieczyszczeniami i podrażnieniami. Gdy oczy są suche, szybciej się męczą, stają się zaczerwienione i bardziej wrażliwe na wszelkiego rodzaju bodźce zewnętrze. Dlatego stosując soczewki korekcyjne, należy pamiętać o właściwym nawodnieniu oczu i wybierać takie ich rodzaje, które chronią przed szybkim wysychaniem powierzchni oka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here