Diohespan

Diohespan Max jest lekiem przeznaczonym do stosowania w przypadku problemów z żylakami oraz z uczuciem ciężkości nóg. Można go stosować również w przypadku bolesnych kurczów nóg oraz w przypadku hemoroidów. Jest to lek, który można zażywać  bez recepty, jednak należy pamiętać, aby stosować go zgodnie z zaleceniami lekarza, farmaceuty bądź informacjami zawartymi na ulotce.

Jakie ma działanie Diohespan Max?

W skład leku, jakim jest Diohespan Max wchodzi diosmina, której zadaniem jest zwiększenie napięcia żylnego. Powoduje też zmniejszenie rozszerzalności żył oraz ich zastój w naczyniach żylnych. Dodatkowo korzystnie wpływa na mikrokrążenie, redukuje przepychalność małych naczyń krwionośnych oraz zmniejsza podatność na ich pękanie. Ponadto pełni funkcję ochronną naczyń krwionośnych i zwiększa drenaż limfatyczny.  Diohespan Max jest bardzo dobrym lekiem, u pacjentów, którzy go stosują, zauważono znaczącą poprawę. Zwiększyła się wytrzymałość układu kapilarnego, a w związku z tym zmniejszyła się kruchość naczyń krwionośnych.

Czy Diohespan Max występuje tylko w formie tabletek?

Lek Diohespan Max można spotkać na rynku pod dwoma postaciami. Pierwsza z nich to forma tabletek, która jest już wszystkim znana. https://www.i-apteka.pl/product-pol-37993-DIOHESPAN-Max-x-60-tabletek.html W ich składzie oprócz diasminy znajduje się także krzemionka koloidalna bezwodna, magnez stearynian, alkohol powinylowy 3. Druga możliwa opcja przyjmowania leku to w formie proszku doustnego. W jego skład wchodzi więcej substancji, między innymi takie jak: polisorbat 80, kwas cytrynowy, guma ksantan, aromat pomarańczowy, aromat wiśniowy, oraz sukraloza. Powyższe aromaty mają za zadanie łatwiejsza przyjmowanie proszków.

Zalecana dzienna dawka to jedna saszetka proszku na dobę, tak samo wygląda to w przypadku tabletek. Te jednak trzeba przyjmować w trakcie posiłku. Można stosować większą ilość tylko i wyłącznie w sytuacji zaostrzenia się żylaków odbytu.

Czy są jakieś ograniczenia podczas stosowania leku?

Lek trzeba przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Lek przeznaczony jest głównie dla osób starszych, które mają problemy z żylakami. W przypadku kobiet w ciąży i matek karmiących należy skonsultować się z lekarzem. Kobietom karmiącym odradza się przyjmowania leku, ponieważ nie ma ściśle określone czy substancje w nim zawarte przenikają do mleka. Natomiast kobiety w ciąży Miohespan Max, mogą stosować jedynie w ostateczności pod kontrolą lekarzy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here