Bluzeczki damskie

Szmateksy, lumpeksy, secondhandy, czy po prostu sklepy z odzieżą używaną przeżywają w Polsce istny renesans. Ale nie tylko w Polsce. W Europie, a nawet w Stanach Zjednoczonych sklepy oferujące ubrania z drugiej ręki cieszą się wielkim powodzeniem. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest bardzo prosta. Szmateksy kojarzone z latami dziewięćdziesiątymi przeszły już dawno do lamusa. Dziś odzież używaną kupimy w eleganckich dyskontach, odpowiednio posortowaną, wyeksponowaną, a co najważniejsze dla potencjalnego klienta, jest to odzież najwyższej jakości.

Często zdarza się, że do obiegu trafiają prawdziwe perełki znanych światowych projektantów. Taki ciuch kosztuje w sklepie z odzieżą używaną kilkadziesiąt razy mniej aniżeli w firmowanym butiku! Jeśli dodamy do tego fakt, że taką odzież można trafić jeszcze z metką, to wizyta w secondhandzie staje się obowiązkiem każdej modnej pani.

Bluzeczki damskie i inne rodzaje odzieży w sklepach z odzieżą używaną

A jaki asortyment oferują dzisiejsze szmateksy? Bluzki i bluzeczki damskie, kurtki, marynarki, spodnie, tuniki, t-shirty, dresy, sweterki, wszelkiego rodzaju bielizna, odzież dziecięca, buty oraz dużo, dużo więcej. Słowem – dla każdego coś miłego.

Dziś wizyta w sklepie z odzieżą używaną nie jest już powodem do wstydu. Wręcz przeciwnie. Oblegane szmateksy stały się wręcz modne, a chwalenie się w towarzystwie odzieżą prosto z secondhandu jest dziś rzeczą naturalną, co jeszcze kilka lat temu było wręcz nie do pomyślenia, ale czemu się dziwić, skoro można wydając zaledwie kilkadziesiąt złotych paradować w ubraniu od Armaniego, Hugo Boos, czy innego topowego projektanta.

Najważniejszy jest klient

Dla właścicieli tych mniejszych szmateksów, jak i tych ogromnych sieciowych, najważniejszy stał się klient, a ten w dzisiejszych czasach jest niezwykle wymagający, więc nie ma się co dziwić, że oferowany towar jest i musi być jak najwyższej jakości. Wszelka odzież obojętnie czy to są bluzeczki damskie, czy męskie bluzy musi być zdatna do dalszej użyteczności stąd dbanie, by na wieszakach (bo ogromne pudła z rozrzuconą odzieżą to także już historia) wisi tylko to co najlepsze, a więc odzież bez dziur, plam, przetarć i wszelkich wad.

Ogólnie odzież używaną dzielimy na sortowaną i niesortowaną. Dziś sprzedawcy wystrzegają się tego drugiego, bowiem zaopatrując się w odzież używaną niesortowaną wstępnie, narażają się na odrzut sięgający niejednokrotnie 90% całego zakupu. Sort jest bardzo popularny, bo w jego składzie nie znajdują się rzeczy nie zdatne do dalszego użytku.

Ubrania sortowane dzielone są według następującej klasyfikacji:

  • II gatunek (w towarze może znaleźć się do 20% odrzutu, również odzież z plamami, dziurami, buty, torebki)
  • I gatunek (odzież z przeznaczeniem do natychmiastowej odsprzedaży, bez odrzutu, dobrej jakości)
  • cream (odzież najwyższej jakości, często trafiają się ubrania z metkami, w stanie idealnym, najbardziej dochodowa dla sprzedającego, jednocześnie najatrakcyjniejsza dla potencjalnego klienta)
[Głosów:1    Średnia:5/5]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here