Wysiłkowe nietrzymanie moczu to już nie problem dzięki takim zabiegom, jak HIFU ULTRAVERA

Po przekroczeniu magicznej granicy 30 lat życie kobiety zaczyna się komplikować. To czas, w którym większość z nas przeciąża swój organizm. Nie dość, że poświęcamy cały wolny czas wychowaniu dzieci, to jeszcze staramy się piąć po szczeblach kariery. Gdyby tego było mało, w tym wieku często zachodzimy w kolejną ciążę! Nic więc dziwnego, że w pewnym momencie ciało kobiety się buntuje i zaczynają w nim szwankować elementy, które do tej pory działały bez zarzutów.

Problem nietrzymania moczu o wiele częściej dotyka kobiety niż mężczyzn. Ta wstydliwa przypadłość przydarza się kobietom częściej niż nadciśnienie, depresja czy cukrzyca. A co gorsza, jego występowanie wyraźnie wzrasta u trzydziestolatek, a u czterdziestolatek jest równie częste, jak u siedemdziesięciolatek. Związane jest to ze specyficzną budową kobiecych narządów płciowych, które są narażone na poważne uszkodzenia, m.in. na skutek porodów. Na szczęście pojawia się coraz więcej skutecznych zabiegów z zakresu ginekologii estetycznych, które pomagają zregenerować kobiece narządy i przywrócić im młodzieńczą kondycję.

Lifting miejsc intymnych

Nie tylko skóra twarzy wymaga liftingu. Są momenty, kiedy nasze narządy płciowe też wymagają naciągnięcia. Zabieg HIFU ULTRAVERA to pewna forma liftingu pochwy. Pomaga przywrócić prawidłową wielkość i elastyczności ścian pochwy po porodzie.

Na największe niedogodności uskarżają się panie, które:

  • urodziły już kilkoro dzieci,
  • były w ciąży mnogiej,
  • przeszły naturalny poród, podczas którego wystąpiły komplikacje, np. z powodu dużej wagi dziecka,
  • są w trakcie menopauzy – pod wpływem burzy hormonów, która występuje w tym czasie, kondycja narządów płciowych drastycznie słabnie.

Wszelkie tego typu czynniki mogą spowodować rozluźnienie mięśni i tkanki wyściełającej pochwę. Powoduje to niedogodności podczas współżycia, m.in. uczucie suchości pochwy, ból podczas stosunku, brak satysfakcji z seksu. Najczęściej rozluźnienie staje się też powodem niezwykle wstydliwego problemu – wysiłkowego nietrzymania moczu.

We wszystkich tych przypadkach konieczne jest zwrócenie się o pomoc do lekarza. Ginekologia estetyczna to stosunkowo młoda dziedzina medycyny, która może pochwalić się wieloma sukcesami. Szczególnie cenione są nieinwazyjne zabiegi, które w krótkim czasie przywracają właściwą wielkość i elastyczność ścianek pochwy, np. HIFU ULTRAVERA, wykonywany w klinikach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie.

Przebieg zabiegu

Czy możliwy jest zabieg, który jest szybki, nie boli, nie pozostawia po sobie śladu, a przynosi wymarzone efekty? Taki jest właśnie zabieg HIFU ULTRAVERA. To ważne, bo wykonywany jest w najdelikatniejszym miejscu kobiecego ciała – pochwie.

Urządzenie to działa pod wpływem ultradźwięków. Skupione wiązki ultradźwiękowe, emitowane przez ergonomiczną głowicę, docierają do ścianek pochwy, powodując, pod wpływem impulsu energetycznego, indukowanie procesu naprawczego w tkance. W zależności od użytej głowicy można dotrzeć do warstw ściany pochwy o grubości od 1,5 do 4,5 mm  głębokości. Zatem ultradźwięki mogą dochodzić nawet do warstwy mięśniowej. Po zakończeniu zabiegu rozpoczyna się proces samoprzebudowy tkanki, który trwa od kilku do kilkudziesięciu dni po zabiegu.

Zabieg trwa nieco ponad pół godziny i nie wymaga znieczulenia. Nie uszkadza nabłonka pochwy, dlatego nie ma przeciwwskazań, żeby od razu wrócić do współżycia.

Ze strony internetowej Bieńkowscy Clinic dowiesz się więcej na temat HIFU ULTRAVERA oraz innych zabiegów ginekologii estetycznej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here