Jak zwiększyć poziom testosteronu

Testosteron to najważniejszy hormon w męskim organizmie. Odpowiada między innymi za pewność siebie, sprawność seksualną, gęstość kości i wpływa na szybsze budowanie masy mięśniowej. Z kolei zbyt mała ilość tego hormonu powoduje spadek pewności siebie i libido. Mniejsza ilość testosteronu wiąże się z dużą nadwagą, a z kolei tkanka tłuszczowa stymuluje wytwarzanie estrogenów w organizmie. Przez co mogą powstać tak zwane męskie piersi. Jest to bardzo wstydliwy problem wśród wielu mężczyzn.

Ten problem najczęściej dotyka nas w okresie dojrzewania lub po czterdziestym roku życia. Męskie piersi mogą występować w dwóch wariantach. Pierwszy to nadmiar tkanki tłuszczowej zgromadzony w obrębie klatki piersiowej. W tym wypadku wystarczy odpowiednia dieta i ćwiczenia fizyczne. Warto także udać się do lekarza i sprawdzić czy niski poziom testosteronu nie jest spowodowany inną chorobą. Drugi rodzaj męskich piersi to nadmierny rozrost gruczołów piersiowych. Tutaj konieczna będzie wizyta u lekarza i wprowadzenie odpowiednich leków. Jeśli to nie pomoże, to w ostateczności zostaniemy skierowani na zabieg. Za powstawanie tego problemu jest odpowiedzialny zbyt niski poziom testosteronu w organizmie. Dlatego jeśli zauważymy zmiany takie jak np. spadek libido, brak efektów w treningu czy spadek pewności siebie, musimy podnieść poziom tego hormonu.

Jak zwiększyć poziom testosteronu w organizmie?

Jak zwiększyć poziom testosteronuDuży wpływ na zwiększenie produkcji testosteronu w organizmie ma trening siłowy. Im ciężej ćwiczymy tym więcej tego hormonu produkuje nasz organizm. Ćwiczenia te możemy wykonywać w domu lub na siłowni. Sprint także podnosi poziom testosteronu. Trening dodatkowo pomoże nam zmienić kompozycję ciała. Mowa tutaj o dążeniu do tego, żeby poziom tkanki tłuszczowej wynosił maksymalnie 15-20 procent. Większa ilość tłuszczu obniży poziom testosteronu.

Dieta jest bardzo ważna w procesie podnoszenia poziomu testosteronu. Powinniśmy unikać produktów o wysokim indeksie glikemicznych, czyli słodyczy i słodkich napojów. Zbyt duża ilość cukry, którą dostarczymy z tymi produktami sprawia, że pod wpływem insuliny testosteron zamieni się w estrogen. Dodatkowo warto zadbać o odpowiednią ilość snu, który ma pozytywny wpływ na cały organizm, w tym także na podniesienie poziomu testosteronu. Włączając suplementy do naszej diety, warto sięgnąć po witaminę D, magnez i cynk.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here