Jak sprać żywicę

Wyszłaś na spacer do lasu. Wracasz do domu i zauważasz, że na twojej bluzce są ślady z żywicy. Albo twój mąż lub brat noszą drzewo, żeby rozpalić w kominku dla zimowego klimatu. Wchodzą do domu i od razu zauważasz pobrudzone spodnie, sweter bądź kurtkę. Twoje dziecko bawiło się przy drzewie i nosi takie same ślady na podkoszulce. Takie sytuacje to standard. Nieraz ten widok wywoływał grymas przerażenia na twarzy. Pytanie jest jednak jedno. Jak sprać żywicę z ulubionego ubrania?

Jak sprać żywicę?

Jak sprać żywicęNie musisz od razu wyrzucać go na śmietnik. Istnieją dobre domowe sposoby na usunięcie takiej trudnej plamy. Musisz zrobić prawie to samo, co w przypadku gumy do żucia. Włożyć upaćkany ciuch do zamrażarki bądź potraktować go kostkami lodu. Taką zmrożoną substancję należy usunąć z tkaniny. Najczęściej przychodzi to sprawnie i szybko, ponieważ łatwo się odrywa. Pozostaje jednak jeszcze kwestia plamy na materiale, na którym osadziła się żywica. Wystarczy wylać na nią trochę olejku herbacianego, który jest naturalnym rozpuszczalnikiem, ciężkich do sprania mieszanin. Olejek z drzewa herbacianego jest bardzo łatwo dostępny, ponieważ można go kupić w aptece i w normalnym sklepie. Wracając, należy na ulubioną bluzkę albo spodnie nałożyć kilka kropel płynu i odczekać chwilę. Tak z pięć – dziesięć minut, a potem wrzucić do pralki. Jeśli jednak nie mogłaś nigdzie zdobyć powyższego olejku herbacianego albo ta opcja nie poskutkowała dobrze na ubrudzenie i dalej ono widnieje na ubraniu, to istnieje jeszcze jeden sposób na wywabienie takiej plamy.

Roztwór wody z octem

Jest to roztwór wody z octem, który robimy w proporcjach na przykład, na szklankę wody 1/4 szklanki octu. Taki roztwór nanieś na plamę patyczkiem do uszu, bądź wkraplaczem. Należy odczekać z podobnym czasem co w przypadku olejku z drzewka herbaty. Możliwe, że dzięki tym sposobom nie będziesz już skazywała swoich ulubionych ubrań na wyrzucenie. Jest wiele sposobów na usuwanie najróżniejszych plamisk z odzieży. Największą skarbnicą takich sprawdzonych pomysłów jest internet, ale kiedyś były nią nasze babki i prababki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here