jak przyspieszyć laptopa

Wielu z nas ceni sobie szybkość swoich urządzeń. Niekiedy nasze laptopy chodzą bardzo wolno, mimo tego, że posiadamy dobre procesory. Szybkość naszego laptopa jest bardzo ważna, gdy laptop wolno chodzi możemy mieć problem z graniem w gry, oglądaniem filmów czy zwykłe otwieranie przeglądarki może nas bardzo irytować, gdy otwiera się ona bardzo wolno. Wtedy pojawia się pytanie „jak przyspieszyć laptopa?”.

Jak przyspieszyć laptopa?

jak przyspieszyć laptopaNie jest to bardzo skomplikowane. Wystarczy znać parę chwytów, którymi z pewnością przyśpieszymy pracę naszego laptopa. Po pierwsze powinniśmy odinstalować wszystkie zbędne nam aplikacje. Warto jest wyczyścić dysk twardy z nieużywanych przez nas plików, to powinno przyśpieszyć nasz laptop. Im więcej mamy plików zaśmiecających nasz laptop, tym będzie on wolniej chodził. Warto też od czasu do czasu usuwać pliki z folderu C:\WINDOWS\Temp. Znajdują się tam pliki tymczasowe, które również spowalniają pracę laptopa.

Uporządkuj autostart

Należy również uporządkować autostart. Przy starcie często włączają się nam aplikację, które są nam niepotrzebne. Mimo tego, że ich nie używamy pracują one w tle, dzięki czemu spowalniają laptopa. Aby to wyłączyć w starcie należy wpisać „msconfig”, dalej klikamy w zakładkę „uruchamianie”. Możesz tam usunąć lub wyłączyć niepotrzebne aplikacje.
Trzecią ważną rzeczą jest dobry program antywirusowy. Niektóre programy antywirusowe bardzo obciążają pamięć RAM naszego komputera. Warto znaleźć taki system, który mniej ją obciąży. Możemy również raz na jakiś czas defragmentować dysk laptopa. Uporządkuje nam to dane oraz będą one dla nas łatwiej dostępne.

Usuń oprogramowanie adware i spyware

Oprogramowanie adware i spyware również obciążają nasz laptop. Warto jest się ich pozbyć. Działają one w tle, czasem uruchamiają się od razu po włączeniu przez nas komputera. Gdy zrobiliśmy te wszystkie kroki i czujemy, że komputer nadal chodzi wolno, warto zmienić ustawienia graficzne. Wszystkie ustawienia należy zmienić na najniższe oraz ustawić kartę graficzną pod większą wydajność procesora. Przyśpieszy nam to pracę laptopa kosztem grafiki

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here