Jak dbać o dietę podczas podróży?

Podróż to bardzo często skomplikowane przedsięwzięcie, podczas którego jemy nie najzdrowsze przekąski czy stołujemy się w miejscach o wątpliwej jakości. Istnieje jednak kilka sposobów na to, aby zadbać o odpowiednie żywienie i dietę podczas podróży w taki sposób, abyśmy nie przerywali zdrowego cyklu żywienia oraz zareagowali np. na dodatkowy wysiłek fizyczny. W tym tekście prezentujemy porady jak zadbać o dietę podczas podróży i publikujemy kilka cennych porad.

Możliwie jak najbliższe jedzenie podstawowej diecie

Pierwszym sposobem dbania o dietę podczas podróży jest jej odpowiedni wybór. Jeśli na co dzień prowadzimy pewien rodzaj diety, zdecydowanie warto wedle możliwości zabrać ze sobą produkty, które spożywamy regularnie. Zapobiegnie to przerwaniu diety, wprowadzaniu nowych produktów na czas podróży czy spożywaniu np. niskowartościowych posiłków. Jeśli jest to niemożliwe, warto zadbać, aby nasza dieta podróżna składa się z zamienników i przypominała jak najbardziej tę prowadzoną standardowo.

Zaplanowanie posiłków

Jeśli wybieramy się w podróż, zdecydowanie warto zaplanować całą trasę w taki sposób, aby zadbać o naszą dietę. Wybierając się do danego miasta czy kraju, możemy sprawdzić po drodze ofertę restauracji czy punktów gastronomicznych, które oferują np. naturalne jedzenie lub posiłki dietetyczne. Rezerwacja posiłków w nich i trzymanie się planu podróży byłyby idealnym rozwiązaniem, choć nie zawsze jest to możliwe. Dobrym pomysłem jest również skorzystanie z diety pudełkowej. Catering dietetyczny z dowozem dostarcza posiłki w postaci gotowych pudełek, które są pakowane próżniowo i które możemy zabrać np. ze sobą. Jeśli przestajemy zamawiać taki catering dietetyczny przed wyjazdem, warto zamówić jeszcze jedną porcję posiłków właśnie na podróż. Odpowiednio schłodzone i przechowane w większości przypadków będą mogły nam towarzyszyć. Możemy również zapytać o możliwość ich transportu dostawcę lub pracownika firmy, jeśli mamy pewne obawy. Jeśli samodzielnie przygotowujemy posiłki na drogę, warto wykorzystywać te produkty, które nie psują się zbyt szybko i są najtrwalsze, ale i zarówno zdrowe.

Zaplanowanie posiłków

Unikaj produktów problematycznych

Udając się w podróż, warto również unikać problematycznych produktów, które mogą być niekomfortowe np. w przewożeniu czy spożywaniu. Pierwszymi z nich są produkty, które najłatwiej się psują. Dotyczy to np. mokrych napoczętych owoców i warzyw. Podczas podróży powinniśmy unikać również produktów, które będą nas odwadniały tak jak kawa czy alkohol. Dobrym pomysłem jest też unikanie produktów, które powodują wzdęcia lub problemy jelitowe takie jak fasola, groch, kapusta. Ich spożywanie może być dla na niekomfortowe podczas podróży. Do rodzaju posiłków, jakie należy unikać w diecie podróżnej, należą również produkty fast food, które nie dostarczają odpowiednich substancji odżywczych i również mogą powodować uczucie ciężkości itp.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here