Jak ćwiczyć w domu

Wielu z nas decyduje się na ćwiczenia w domowym zaciszu. Szczególnie osoby początkujące decydują się na takie treningi. Ćwiczenia w domu to świetny sposób, żeby zacząć swoją przygodę ze sportem. Jeśli z czasem zakupimy różnego rodzaju akcesoria do ćwiczeń, to śmiało będziemy mogli kontynuować domowe treningi.

Jak ćwiczyć w domu?

Jak ćwiczyć w domuTreningi w domu zazwyczaj są wykonywane z wykorzystaniem masy własnego ciała. Ćwiczenia robimy obwodowe, czyli wykonujemy każde ćwiczenie po kolei w jak najkrótszym czasie. Jest to tak zwana jedna seria, po której robimy przerwę i wykonujemy kolejną. W rozwijaniu mięśni bardzo ważny jest progres. W domowych warunkach możemy zwiększać ilość powtórzeń każdego z ćwiczeń, lub zwiększać liczbę serii na treningu. Dzięki temu nasze mięśnie będą stale dostawać nowe bodźce do wzrostu. Początkowo wystarczą ćwiczenia z masą własnego ciała, takie jak np. pompki, brzuszki, pajacyki, przysiady, plank i wiele innych. Przykładowe zestawy ćwiczeń możemy znaleźć w internecie. Po kilku miesiącach ćwiczeń taki trening nie będzie sprawiał nam problemu. Dlatego wtedy warto zakupić kilka akcesoriów. Przydatny będzie drążek, który możemy przywiesić na ścianie. Dzięki temu uzupełnimy nasz plan treningowy o trudniejsze ćwiczenia. Na drążku z powodzeniem rozwiniemy mięśnie całego ciała. Dodatkowo przydałyby się hantle, które pozwolą nam wzmocnić bicepsy, tricepsy, plecy, barki i klatkę piersiową.

Ile ćwiczyć?

Powinniśmy ćwiczyć 3-4 razy w tygodniu. Długość treningu musimy dopasować do poziomu naszego zaawansowania. Przed treningiem poświęćmy przynajmniej 10 minut na rozgrzewkę i tyle samo czasu na rozciąganie po wysiłku. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko kontuzji w trakcie ćwiczeń. Zimny prysznic po treningu przyspieszy regenerację mięśni, co pozwoli nam lepiej wykonać kolejny trening.

Jeśli naszym celem jest zrzucenie zbędnych kilogramów, to warto w planie treningowym uwzględnić bieganie, lub inne sporty wykonywane na świeżym powietrzu. Pomogą one spalić dodatkowe kalorie w ciągu dnia, co przyspieszy spalanie tkanki tłuszczowej. W domu zamiast biegania możemy robić pajacyki lub skakać na skakance. W przypadku osób z dużą nadwagą treningi powinniśmy zacząć od pływania, żeby nie obciążać dodatkowo kręgosłupa i stawów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here