Jacht na Bałtyku – koszty czarteru?

Jeszcze kilkanaście lat temu żeglarstwo w Polsce kojarzone było głównie z Mazurami. Co istotne, mało kto mógł sobie pozwolić na czarter jachtu ze względów finansowych. Obecna rzeczywistość żeglarska wygląda jednak zupełnie inaczej i jest to dynamicznie rozwijająca się w Polsce dyscyplina sportu. Ile kosztuje czarter jachtów na Morzu Bałtyckim?

Wbrew pozorom żeglarstwo w Polsce przestało być dyscypliną dla bogatych i sposobem na urlop dla wybranych. Ceny czarteru jachtów, jak i niezbędnego wyposażenia – w tym również opłat portowych – są na takim poziomie, że z powodzeniem niemal każdy może właśnie w ten sposób spędzić urlop. Jest to o tyle wyraźne, że jeżeli porównamy całościowe koszty czarteru jachtu, to często będą to porównywalne, a nawet niższe koszty, niż wynajęcie domku nad Bałtykiem czy w Zakopanem.

Czarter jachtów na Morzu Bałtyckim

Ile jednak konkretnie kosztuje wypożyczenie jachtu nad Bałtykiem? Ceny zaczynają się już od około 250,-zł za dobę i nie ma przy tym znaczenia ilość osób wchodząca w skład załogi. Warto jednak pamiętać o tym, że każdy jacht ma określoną ilość osób przez armatora i stanowi ona górną granicę liczebności załogi. W przypadku dłuższego czarteru – powyżej tygodnia, można często liczyć na atrakcyjne rabaty. Jeżeli jednak zdecydujemy się na czarter większych jednostek bądź jednostek o lepszym wyposażeniu, to należy liczyć się w większymi kosztami czarteru – działa tutaj dokładnie taka sama zasada jak przy wynajmie samochodów osobowych.

Dodatkowe opłaty?

Opłaty dla armatora – właściciela jachtu – to jednak tylko część kosztów, które należy wziąć pod uwagę planując czarter jachtów na Morzu Bałtyckim. Każde cumowanie do portu wiąże się z koniecznością uiszczenia opłat portowych, które nie przekraczają jednak kilkudziesięciu złotych za jacht.

Podsumowując, licząc czarter jachtu po kwocie 250,-zł za dobę, tygodniowy urlop wyniesie nas niespełna dwa tysiące złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt, który rozkłada się na wszystkich członków załogi, a tym samym w przeliczeniu na osobę nie jest już tak wysoki.

Czarter jachtów na Morzu Bałtyckim oferuje Agencja Żeglarska Kubryk

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here