Drzwi przesuwne

Przesuwne drzwi rewelacyjnie sprawdzają się w pomieszczeniach o niewielkiej przestrzeni, ciężkiej do zagospodarowania. Działają dzięki szynom, które są montowane na suficie lub w podłodze. Różne modele, wielkości i kolory gwarantują, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Rodzaje drzwi przesuwnych

Ze względu na konstrukcję, wyróżniamy systemy montowane na ścianie, bądź w jej środku.

Pierwsze z wymienionych składają się ze skrzydła drzwi prowadnicy, po której są prowadzone. Można je zamontować w gipsowo-kartonowej lub murowanej ścianie. Należy ją jednak wzmocnić profilem stalowym, aby utrzymała ciężar skrzydła.Drugie z nich, czyli wewnętrzne mogą składać się z pojedynczego lub podwójnego skrzydła. Po ich rozsunięciu chowają się w ścianie i stają się niewidoczne. Jest to ciekawa propozycja w przypadku, jeśli chcemy zagospodarować miejsce obok, ponieważ drzwi nie będą nam z niczym kolidowały.

Z kolei biorąc pod uwagę obramowanie, dzielimy je na drzwi przesuwne bezramowe i ramowe. Oba te rodzaje, bardzo często są wykorzystywane w szafach i garderobach, ale nie tylko. Bezramowe modele najciekawiej się prezentują, wpasowują się do modnych aranżacji i niebanalnie dopełniają wystrój. Są powszechne szczególnie w biurowcach, ze względu na elegancki, niepowtarzalny wygląd.

Materiał

Istotny jest także materiał, który wykorzystano do produkcji. Popularnym modelem są drzwi wykonywane ze szkła. Bardzo dobrze wyglądają w tej wersji drzwi przesuwne bezramowe. Idealnie sprawdzają się w nowoczesnych pomieszczeniach. Dobrze komponują się praktycznie z każdym wnętrzem. Sprawdzają się zarówno w dużych, jak i małych pomieszczeniach. Jeśli zależy nam na prywatności, ale urzekło nas tego typu rozwiązanie, postawmy na matową wersję, która zapewni komfort. W wielu domach możemy znaleźć także drzwi wykonane z płyty wiórowej i stali, nie są one jednak tak efektowane.

Cena

Najkorzystniejsze cenowo modele zaczynają się powyżej 300 zł. W przypadku drzwi mocowanych w ścianie, cena wzrasta przynajmniej dwukrotnie. Jeśli chodzi o system drzwi szklanych, cena orientacyjnie waha się między 1000 zł – 1500 zł. Podobnie sprawa wygląda w przypadku drzwi przesuwnych bezramowych, które są nieco droższe. Oprócz tego należy pamiętać o doliczeniu kosztów transportu i montażu. Każda firma inaczej wycenia swoją działalność, dlatego warto zaczerpnąć indywidualnych informacji.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here