Depilacja laserowa kontra tradycyjne metody usuwania owłosienia

0
900

Depilacja laserowa cały czas zyskuje w naszym kraju na popularności. Wpływ na to niewątpliwie ma fakt, że staje się ona coraz bardziej dostępna. Na taki zabieg można udać się już praktycznie w każdym mieście. W wielu przypadkach dostępnych jest co najmniej kilka punktów wykonujących taki zabieg. Mimo to, nadal wiele osób nie wie, czym taka depilacja się wyróżnia na tle metod tradycyjnych. Właśnie dlatego poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na jej temat.

Efekty różnych form depilacji

Nie ma wątpliwości, że każdy kto sięga po jakąkolwiek formę depilacji liczy na dobre efekty w postaci braku włosków. Moją się one nie pokazywać na skórze przez jak najdłuższy czas. Jak to jest w przypadku konkretnych metod usuwania włosków? Najbardziej popularna metoda to maszynka jedno lub wielorazowa jest bardzo łatwa w użyciu. Usuwanie włosków z jej udziałem jest bardzo proste. Niestety efekty nie utrzymają się zazwyczaj dłużej niż dzień lub dwa. W niektórych przypadkach powodują one również podrażnienia, a następnie wrastanie włosków. Właśnie dlatego nie powinno się stosować maszynki zbyt często. Innym z zabiegów depilacji jest zastosowanie kremu. Ten po nałożeniu na skórę zaczyna oddziaływać na włoski i powodować ich wypadanie. Do ich usunięcia wykorzystuje się dołączoną do zestawu szpatułkę. Minusy? Nie dla każdej skóry taki krem jest odpowiedni, a także nie wszystkie włoski jest w stanie usunąć. Co więcej efekty nie utrzymują się długo. Nieco inaczej jest w przypadku wosku i depilatora. Zabiegi te należą do bolesnych, ale skutecznych. Rezultaty po ich zastosowaniu utrzymują się nawet przez kilka tygodni. Czas w tym przypadku jest zależny od indywidualnych cech włosków porastających powierzchnię skóry.  Inaczej jest w przypadku depilacji laserowej, ponieważ po ostatnim zabiegu efekty utrzymują się przez kilka lat.

Depilacja laserowa – bolesność zabiegu

W przypadku różnych metod usuwania włosków mowa o różnym stopniu odczuwanego dyskomfortu. Jak można się domyślać będzie od w znacznym stopniu uzależniony od indywidualnej odporności na ból. Można jednak przyjąć, że najmniej bolesny jest zabieg z wykorzystaniem maszynki do golenia oraz kremu. Z kolei wosk i depilator powodują znacznie mocniejsze odczucia. W przypadku depilacji laserowej, jeśli jest ona przeprowadzana wysokiej jakości sprzętem jak ten w https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/depilacja-laserowa/, to można mówić jedynie o delikatnym dyskomforcie. Właśnie dlatego jest to zabieg, którym naprawdę warto się zainteresować. Jego efekty są trwałe, można więc przez długi czas cieszyć się naprawdę gładką skórą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here