Wypad w góry? Wybierz swoje buty wcześniej!

Nie ma nic przyjemniejszego, jak chłodny wiatr w górach, gdy na dole temperatury sięgają niezwykle wysokich wartości. Góry bywają jednak bardzo niebezpieczne, więc warto wyposażyć się w profesjonalny zestaw przed każdym wyjazdem. Dzięki temu będziesz maksymalnie bezpieczny i nie będziesz musiał obawiać się o swoje zdrowie i życie – oczywiście w granicach rozsądku, ponieważ czasem jeden nieostrożny ruch, może kosztować wiele.

Podstawą każdego zestawu wyjazdowego, powinny być porządne buty trekkingowe damskie lub męskie. My natomiast dzisiaj chcemy zająć się produktami, które skierowane są w stronę Pań, ponieważ zazwyczaj mają one nieco większy problem z wyborem, jeśli na szlakach górskich chcą wyglądać elegancko, młodzieżowo lub nowocześnie. W tym momencie chcemy przestrzec, że wszyscy miłośnicy wędrówek górskich, którzy uważają, że nie jest to wybieg modowy, raczej nie znajdą nic ciekawego, ponieważ skupimy się na połączeniu atrakcyjnego wyglądu i jakości takich produktów, jak profesjonalne buty trekkingowe damskie, zapominając nieco o cenie. Chętnie przedstawimy Wam budżetowe modele, które posiadają wydajne systemy wentylacji i odpowiednią wagę oraz materiały z najwyższej półki, jednak jest to materiał na zupełnie inny artykuł.

Postaw na ciemne kolory

Jeśli planujecie wyprawy górskie i chcecie na szlaku prezentować się w dalszym ciągu wyjątkowo, to nie możecie wybierać jasne obuwia. Niestety, na każdym szlaku spotkacie się z kurzem, brudem i przede wszystkim błotem. Czarne buty trekkingowe damskie, będą jednak w pewien sposób chronione, ponieważ nie widać na nich tak mocno brudu. Nie bez powodu producenci stawiają na brąz i ciemną zieleń, które po prostu przypominają kolory często spotykane podczas wypraw.

Buty trekkingowe damskie, tak samo jak męskie, dzielą się na wiele kategori pod względem wysokości. Warto wybrać na lato średni model, ponieważ bardzo wysokie produkty będą problematyczne, gdy temperatura powietrza wskażę poziom przekraczający 20 stopni Celsjusza – niskie natomiast mogą niewystarczająco usztywniać kostki, co wpłynie także na niebezpieczeństwo spowodowane kontuzjami. To nic przyjemnego skręcić nogę podczas wędrówki, gdy zbliżacie się już do szczytu, ponieważ należy wtedy zawrócić i czeka Was dodatkowo kilka godzin powrotu. Niestety, służby ratownicze pomogą jedynie w ekstremalnych sytuacjach, gdy dojdzie do złamania – podczas zwykłego skręcenia musicie zdać się na siebie i swoich towarzyszy. Nigdy nie wychodźcie więc na trekking samotnie, ponieważ wtedy ewentualnie pomóc mogą obcy ludzie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here