Skuteczne i małoinwazyjne zabiegi na nietrzymanie moczu

0
1402

Nietrzymanie moczu u kobiet jest poważnym problemem, którego nie należy lekceważyć. Aby pozbyć się tej przykrej dolegliwości, można skorzystać ze skutecznych i małoinwazyjnych zabiegów. Co wybrać?

Do nietrzymania moczu dochodzi wskutek osłabienia mięśni dna miednicy, czyli inaczej mięśni Kegla. Najczęściej ma to miejsce u kobiet po wielokrotnych porodach, w podeszłym wieku, u osób otyłych, z przewlekłymi infekcjami układu moczowo-płciowego czy też po operacjach tego układu.

Dzisiaj leczenie nietrzymania moczu jest jednak możliwe i przynosi świetne efekty bez wysokiego ryzyka. Jaki zabieg na nietrzymanie moczu warto wybrać?

Laserowe leczenie nietrzymania moczu

To prosty zabieg na nietrzymanie moczu, który polega na obkurczeniu i wzmocnieniu ścianek pochwy, a także miejsca ujścia cewki moczowej. Laser stymuluje wtedy produkcję kolagenu.

Laseroterapia MonaLisa Touch to skuteczna metoda na nietrzymanie moczu zabieg jest przy tym krótki i małoinwazyjny. Pacjentka może od razu po jego wykonaniu powrócić do codziennych czynności.

Wstrzyknięcie okołocewkowe

W tym przypadku leczenie nietrzymania moczu polega na zastosowaniu specjalnej substancji wypełniającej, która wstrzykiwana jest w okolice cewki moczowej, aby zapewnić jej lepsze podparcie.

W rezultacie tego zabiegu dochodzi do uzyskania prawidłowego kąta nachylenia cewki, a tym samym do likwidacji wycieku moczu.

Wstrzyknięcie botoksu – toksyny botulinowej

Botoks to substancja, która znalazła szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Toksyna botulinowa sprawdza się również w leczeniu nietrzymania moczu, w tym przede wszystkim u pacjentów, u których zdiagnozowano nadreaktywność pęcherza moczowego, co objawia się naglącym parciem.

Zabieg na nietrzymanie moczu polega wówczas na wstrzyknięciu w ściany pęcherza moczowego toksyny botulinowej, która zmniejsza nadmierne skurcze pęcherza, a tym samym zmniejsza mimowolny wyciek moczu.

Zabiegi z użyciem taśm

Ten przynoszący bardzo dobre rezultaty na nietrzymanie moczu zabieg polega na wszczepieniu w okolice cewki moczowej specjalnych taśm, na przykład taśmy typu Mini Sling, która zapewnia właściwe podtrzymanie dla cewki i eliminuje problem nietrzymania moczu.

Leczenie nietrzymania moczu z wykorzystaniem taśm wymaga wykonania krótkotrwałego znieczulenia ogólnego. Pacjentka po zabiegu może jeszcze tego samego dnia udać się do domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here