makijaż dla brązowych oczu

Nie od dziś wiadomo, że makijaż powinien być dobrany do typu urody, kształtu twarzy, a nawet koloru oczu, czy też włosów. Nie każdy odcień, który idealnie sprawdzi się u blondynek, będzie odpowiedni dla posiadaczek ciemnych włosów. Tak samo, nie każdy kolor podkreśla błękitną tęczówkę tak samo, jak może on podkreślić tęczówkę brązową. Właśnie dlatego każdą osobę warto traktować indywidualnie i patrzeć na nią pod specjalnym kątem. Nie warto więc sugerować się niesprawdzonymi radami i samemu na własną rękę poszukać artykułów na temat dobierania odpowiedniej kolorystyki. Warto próbować także metodą prób oraz błędów, aby samemu ocenić, w których kolorach najlepiej się czuje. Dzięki temu dobór profesjonalnego makijażu nie będzie już taki trudny, a naturalny kolor oczu zostanie pogłębiony, wzmocniony i pięknie podkreślony.

Jaki makijaż dla brązowych oczu będzie tym najbardziej wskazanym?

Zaletą ciemnych oczu oczywiście jest to, że pasuje do nich każdy dowolny kolor, a ich naturalną barwę można podbić nawet zwykłą czarną kredką. Taka prostota wygląda doskonale na oczach ciemnych, ale nie wyglądała by dobrze na posiadaczkach jasnych, błękitnych tęczówek.

Brązowe oczy, występujące w przeróżnych odcieniach i głębiach, są bardzo plastycznym materiałem, jeśli chodzi oczywiście o makijaż. Przede wszystkim naprawdę każdy, dowolny kolor, dobrze będzie współgrać z ciemnymi tęczówkami. Spokojnie można sięgać więc po wszelkiego rodzaju zielenie, błękity, żółcie, czy nawet brąz, który nie jest takim oczywistym wyborem, ponieważ wiele osób uważa, że brąz nie wygląda dobrze w połączeniu z tęczówkami w tym samym kolorze. Tym razem jednak, nic bardziej mylnego. Cała paleta brązów, jak najbardziej pasuje do oczu orzechowych, miodowych, czy hebanowych.

Różne style makijażu

Makijaż dla brązowych oczu może więc szybko okazać się jednym z najłatwiejszych do wykonania. Niektóre posiadaczki magicznych, głębokich i przenikliwych, brązowych spojrzeń, wcale nie chcą specjalnie eksperymentować ze stylami oraz różnego rodzaju barwami. Wtedy najczęściej po prostu nakładają eyeliner na górną powiekę lub prowadzą kreskę wzdłuż dolnej powieki. Dzięki temu doskonale podkreślają naturalny kolor oka, a jednocześnie sprawiają, że spojrzenie jest jeszcze głębsze. Oczywiście eyeliner wcale nie musi być czarny. Jak już było wspominane, posiadaczki ciemnych oczu mogą wykorzystać każdy dowolny kolor, który przypadnie im do gustu. Eyeliner równie dobrze może być więc granatowy, albo zielony. Jasnobrązowe oczy z refleksami, doskonale będą kontrastować z kreską, bądź cieniem w kolorze khaki, albo mocnego granatu. Hebanowe oczy doskonale łączą się z odcieniami bordo oraz starego złota.
Warto zainwestować także w przedłużanie rzęs. Po tym zabiegu rzęsy są o wiele gęściejsze, dłuższe i w odcieniu idealnej czerni. Dzięki temu tęczówka jest jeszcze bardziej podbita i obok takich oczu, po prostu nie da się przejść obojętnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here