twarz
fot.: pexels.com

Właścicielki posiadające owalny kształt twarzy, można nazwać szczęściarami. Wynika to z faktu, że twarz owalna jest uważana za najbardziej idealną i proporcjonalną. Nie oznacza to jednak, że nie należy zadbać o jej odpowiednie wyeksponowanie. Oto kilka porad, o czym należy pamiętać posiadając owalny kształt twarzy.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/fryzury-do-twarzy-owalnej-2/

Dobór odpowiedniej fryzury

Najważniejszym krokiem, który należy podjąć aby wyeksponować twarz owalną, jest dobór fryzury. Ze względu na rysy twarzy, wybrana fryzura powinna być subtelna, a cięcie bardzo delikatne. Dobrym rozwiązaniem może być pocieniowanie włosów, które doda fryzurze oczekiwanej lekkości.

Warto pamiętać, że twarz owalna charakteryzuje się wysokim czołem i lekko wysuniętym podbródkiem. Właścicielki twarzy owalnej, posiadają raczej delikatne rysy. Twarz owalna jest uważana za idealną, ze względu na jej proporcjonalność – jej długość stanowi około 1,5 szerokości. Uważa się, że właścicielki twarzy owalnej będą dobrze wyglądały w praktycznie każdej fryzurze.

W celu podkreślenia twarzy owalnej, można nosić włosy związane w kucyk. Nie trzeba również przykrywać czoła grzywką, więc warto postawić na fryzurę bez grzywki. Przy tym kształcie twarzy, fryzura nie powinna być zbyt opadająca i masywna, aby nie przytłaczać rysów twarzy.

Najlepszy makijaż

Ze względu na symetrie i zachowane proporcje przy twarzy owalnej, warto pamiętać także o dobraniu odpowiedniego makijażu. Będzie on świetnym uzupełnieniem zarówno wybranej fryzury, jak i reszty wyglądu.

W przypadku twarzy owalnej, najlepszym makijażem będzie ten, który wykorzystuje technikę światłocienia. Pozwala on na optyczne zmniejszenie ciemnych obszarów twarzy, przy jednoczesnym powiększeniu miejsc o kolorze jasnym.

Twarz owalna wymaga przede wszystkim podkreślenia kości policzkowych, oprawy oczu i widocznego zaznaczenia ust. Odpowiednio dobrany podkład rozświetli twarz, a róż podkreśli kości policzkowe.

Przeczytaj też: http://www.apetini.pl/dlaczego-stosowanie-pudru-jest-tak-istotne/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here